Szukaj:
Forum biomedical.pl Strona Główna
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Niskie ciśnienie rozkurczowe

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 3:46 pm    Temat postu: Niskie ciśnienie rozkurczowe Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja z kolei mam 17 lat i ciśnienie rozkurczowe nie przekracza u mnie 60 na ogół jest tak około 112/54, 105/56 czasem na 49 różnie ale praktycznie nigdy nie przekracza 60 chyba, że przy jakimś wielkim stresie. Skórczowe natomiast nie przekracza 115 - 120 a czasem 110. Np. teraz mam ciśnienie 106/54 puls 61, kilka dni temu było troszkę niższe z tętnem lecz od pewnego czasu trzyma się w tych granicach. Czuję się słabiej troszkę ostatnio i bardziej ospale i od około 2 lat często drętwieją ręce, nogi.... także pocą się mi szybko ręce- prawie ciągle mam mokre natomiast także przez okres około 2 lat schudłem ponad 15 kg z około 86 kg na 70 nic w tym kierunku nie czyniąc. Nie mam pojęcia z czym mogą mieć związek te dolegiliwości wg. lekarza odrętwienia mogą być od kręgosłupa no może i ok ale co z tym ciśnieniem ?? a moze jednak ma to jakiś związek ?? bardzo serdecznie proszę o odpowiedź i o poradę... na mój e-mail brieffreunde@op.pl
Powrót do góry
Tomek
Gość

PostWysłany: Sob Lis 12, 2005 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odrętwienia mogą mieć związek z niskim ciśnieniem, ponieważ wiąże się to ze słabym krążeniem krwi. Jest możliwe, że od kręgosłupa też - o ile masz jakies problemy z kręgosłupem. Na niskie ciśnienie są lekarstwa. Można też spróbowac podnosić ciśnienie kawą. Dla pocieszenia powiem, że zdecydowanie groźniejsze dla organizmu jest zbyt wysokie cisnienie.
Powrót do góry
AGATKA
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 1:28 pm    Temat postu: Nadciśnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!
Choroba dotyczy mojej mamy . Ma 67 lat przyjmuje aż 4 leki na nadciśnienie oraz jeden na obniżenie cholesterolu, Podczas mierzenia cisnienia rano ma wartość 115/50 , czyli bardzo niskie. Rano żle się czuje , kreci jej się w głowie , jest bardzo słaba., nawet dochodzi do mdleń . Dopiero po południu ciśnienie jest wyższe 140/65 i wtedy może jakoś egzystować ,co mamy z tym zrobić? proszę pomóżcie
córka Iwona.
Powrót do góry
Gość

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 1:39 pm    Temat postu: Re: Nadciśnienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AGATKA napisał:
Szanowni Państwo!
Choroba dotyczy mojej mamy . Ma 67 lat przyjmuje aż 4 leki na nadciśnienie oraz jeden na obniżenie cholesterolu, Podczas mierzenia cisnienia rano ma wartość 115/50 , czyli bardzo niskie. Rano żle się czuje , kreci jej się w głowie , jest bardzo słaba., nawet dochodzi do mdleń . Dopiero po południu ciśnienie jest wyższe 140/65 i wtedy może jakoś egzystować ,co mamy z tym zrobić? proszę pomóżcie córka Iwona

Odpowiedź proszę na mój e-mail : klassota@wp.pl

---- edit by Paweł:
Poprawienie tagu.
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 5:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do AGATKI: lekarz powinien zmodyfikowac leki w taki sposob zeby twoja mam dobrze sie czula. leczenie nadcisnienia nie polega tylko na obnizeniu cisnienia tak nisko jak sie da ale, do takich wartosc w jakis pacjent sie czuje najlepiej. Na tym polega terapia nadcisnienia, a nie zbicie cisnienia do wartosci prawidlowych.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nagor

Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Pią Lut 16, 2007 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

troche mnie wystraszyliscie z tym cisnieniem ;/ mialem ostatnio robione badania na komisji lekarskiej (wku) i tam okazalo sie ze moje cisnienie wynosi 120/38 puls 53 przez kolejne 2 dni cisnienie rozkurczowe nie przekroczylo 47. trenuje wyczynowo kajakarstwo moze ma to jakis wplyw na taki wynik puki co zapisalem sie na wizyte u kardiologa...
Powrót do góry
kamileczkaaa

Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Wto Lut 20, 2007 11:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

DO NAGOR: myślę, że może mieć to wpływ. U sportowców ciśnienie wzrasta w czasie wysiłku do którego organizm sie może przyzwyczaić, w związku z tym czasie spoczynku sportoweic może mięć tętno i ciśnienie niższe. Nie zaszkodzi jednak zrobić badań Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum biomedical.pl Strona Główna -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: