Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nigdy nie kupuję tego co trzeba

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nieoznaczony



Dołączył: 25 Lip 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 25, 2013 11:31 pm    Temat postu: nigdy nie kupuję tego co trzeba Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak jak w temacie. Chodzę do sklepu i często nie kupuję tego co trzeba. Juz tłumacze o co chodzi. Mama mi mówi że mam kupić paprykę czerwoną, ja do do mu przychodzę z zieloną. Miałem budyń, kupiłem kisiel.

Dzisiaj przykład na świeżo. Miałem kupić pastę do butów, czarną. Poszedłem do sklepu i kupiłem brązową. Szybciej pytając sprzedawczyni gdzie macie pasty do butów, i żeby mi pokazała. Pokazała mi tylko że mają brązową i białą... Po prostu nie było czarnej pasty, przez chwilę nawet przyszło mi do głowy żeby po prostu zadzwonić do domu, i zapytać czy może byc ta brązowa, ale nie zadzwoniłem i kupiłem tę brązową. Po prostu stwierdziłem nawet nie wiem dlaczego że będzie okey.

Moje pytanie brzmi całkowicie poważnie takie przypadki zdarzają mi się bardzo często... naprawdę. I za każdym razem przez to mam w domu kłótnie, rodzicie mnie wyzywają i tym podobne. Bardzo proszę o odpowiedź bo już sam ostatnio zacząłem nad tym rozmyślać czy to może być coś z zemną na podłożu psychicznym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 12:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj;)

Powiem tak, problem jest dość dziwny. Zdecydowanie mogłeś chwycić za telefon i wykonać telefon do mamy. Ewentualnie udać się do innego sklepu i zapytać, czy mają tam czarną pastę. Dziwne, żeby brązowa pasowała do czarnych butów, prawda?

Powiedz mi jeszcze, ile masz lat? W jakim wieku jesteś?

Może przez reakcje rodziców zaczęło się to tak poważnie rozwijać i masz takie dziwne sytuacje? Co do papryki, to fakt - trochę śmieszny przypadek. Mimo tego, uważam, że powinieneś właśnie porozmawiać o tym z rodzicami, wyjaśnić im całą sytuacje, jak to wygląda i co odczuwasz w takich sytuacjach. Nie sądzę, by przeszli obok tego obojętnie.

Powiedz mi też, jak wygląda twoja sytuacja w otoczeniu? Masz problemy z kontaktami z ludźmi, czujesz jakąś tremę, gdy przychodzi moment np. zagadania do dziewczyny? Może jesteś po prostu wstydliwy? Albo rodzice kładą na Ciebie zbyt duży nacisk i stresujesz się w takich sytuacjach, bo boisz się dokonać błędnego wyboru.

Po pierwsze, więcej pewności w siebie i rozmyślania nad daną sytuacją. Nie ma czarnej pasty? Trzeba iść gdzie indziej bądź zadzwonić i poinformować rodziców, nie wierzę, że gdy otrzymają taką informację od Ciebie, potraktują Cie źle, bo to nie twoja wina, że akurat takiej pasty nie było!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PsychologBMW



Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 10:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Uważam, że w tej sytuacji należy jak najszybciej porozmawiać z rodzicami i udać się do lekarza. Być może takie problemy z koncentracją uwagi są efektem niedoboru witamin, nieprawidłowego funkcjonowania gospodarki hormonalnej czy też mają inne podłoże biologiczne. Jeśli badania nic nie wykażą, wtedy należy udać się do psychoterapeuty, gdyż przyczyna może tkwić w obszarze emocjonalnym.

Pozdrawiam,
Barbara Michno-Wiecheć
psycholog psychoterapeuta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annnaAA
Spamer


Dołączył: 04 Lip 2013
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lip 30, 2013 10:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie mam nic sensownego do powiedzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jutek



Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 12, 2013 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ewidentne problemy z koncentracją, trzeba to wyleczyć bo im dłużej zaniedbane tym gorzej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sandelix



Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 24, 2014 11:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wizyta u terapeuty ? Wydaje mi się że masz problemy z koncentracją i samo ogładą. A jak radzisz sobie w szkole dekoncentrujesz się czy jesteś skupiony ?
Pierwsze symptomy zaburzeń czy trudności w zakresie koncentracji uwagi u dzieci obserwuje się wraz z faktem obowiązku nauki szkolnej i koniecznością wysiedzenia na lekcji przez 45 minut.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malinka77



Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 28, 2014 10:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To prawda, masz coś z koncentracją. Pamiętasz co miałeś kupić, kupujesz to, ale inne niż miało być. Nie pamiętasz o szczegółach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oktavia



Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 80

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Polandia
PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

annnaAA napisał:
Nie mam nic sensownego do powiedzenia.


To widać, słychać i czuć Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Gru 20, 2014 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze jak byłam młodsza to też zdarzało mi się duże rozkojarzenie i roztargnienie Smile może nie aż takie jak w tym przypadku ale przecież możesz zapisywać sobie na karteczce co masz kupić wtedy będzie łatwiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Roszponka



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Sty 13, 2015 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbadaj sobie krew, może masz niedobór żelaza albo b12 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group