Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nietypowa rana..

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cs3



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 7:40 pm    Temat postu: Nietypowa rana.. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Od trzech dni w tylnej czesci mojego jazyka po prawej stronie mam rane otwartą o średnicy 3,5 - 4,5 mm. Nie mogę jeść ani mówić , bo okropnie mnie boli.

Dziwi mnie to bardzo bo o ile wiem, język najszybciej się regeneruje...

Czy mam od razu pojsc z tym do lekarza? Czy może jakiś lek wystarczy?

Proszę o rade Sad

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może to Afty? zajady?
moja siostra smarowała sobie zmiany w ustach Aptinem. to taki środek , często stosowany u niemowlaków. pomaga zapobiec i wyleczyć afty.
jeśli jednak rana bardzo Cię boli zgłoś się do lekarza.
co do języka- jeśli w jamie ustnej masz bakterie/ stan zapalny który tę ranę spowodował to pozbyć się jej możesz poprzez walkę ze stanem zapalnym.
sama raczej nie zniknie.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak ja przekłówałam język co łaczy się też z raną troche inną ale też to w brew pozorą jezyk się szybko nie goi a regeneruje się szybko bo po kolczyku otwór zarósł mi w godzine jednak samo gojenie się go napoczątku trwało długo. Pomaga napewno dbanie o higiene ograniczenie ciepłego jedzenia i mleka io jogurtów itp Można do tego płókać szałwią albo kupić miszanke ziołową w krop[lach z apteki umnie akurat się dobrze sparawdziła ale niepamiętam jej nazwy. Jeśli jest spuchnięty to ssanie kostek lodu lub jedzenie wodnych lodów pomaga. Jednak jeśli cie to niepokoi i będzie się nadal utzymywać idz do lekarza
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cs3



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam obrzęk wokol rany. Nigdy wczesniej takiego czegos nie mialem.
B. boli gdy rusze jezyk, czy otre o zęby;/...

Mam taki płyn "Vagotyl" - wypala całą rane (ból jest nieziemski), ale działa tylko przez pewien czas. W nocy nie wiem czemu? rana sie odnawa..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yyyy wypala rane w sensie dezynfekuje? Moim zdaniem do jamy ustnej powinnieneś używać delikatnych specyfików a nie takich mocnych bo możesz podrażnić. Mi się wydaje że najlepsze preparaty to te naturalne ziołowe. Tylko skoro to takie uciążliwe zgłoś się do dentysty wsumie nie zaszkodzi wizyta a napewno dosatniesz jakieś leki.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cs3



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 9:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale co dentysta ma do języka?Smile...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dentysta jest nie tylko od zębów ale i od jamy ustnej Very Happy
spróbować nie zaszkodzi. a może pomócSmile
jeśli nie chcesz iść do dentysty idź do lekarza ogólnego. też powinien coś poradzićSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cs3



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem niedawno u dentysty i obecnie nie jestem zainteresowany tą formą pomocy:>.

Pójde do normalnego lekarza..

"Vagotyl" to taki płyn który depresyjnie zamyka pory rany.
jest dobry, bo po tym mam kilka godzin spokoju..Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to koniecznie udaj się do ogólnego. nie ma sensu się męczyć.
dobrze, że płyn pomaga chociaż na kilka godzin jednak jak widać problemu ie likwiduje.
daj znać co powiedział lekarz;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
cs3



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 03, 2008 10:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak sie zastanawiam czy to forum jest legalne?.
Bez urazy dla adminów i założycieli, ale w polskim prawie rady/prady medyczne są zabronione. - jeśli się nie ma odpowiedniego dokumentu - czyli dyplomu dr.

W polsce też nie ma organów scigania w stosunku do przestępstw internetowych , wiec ... wychodzi na to że wszystko jest tutaj legalne..

dziwne Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group