Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Niestrawnosc?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
FreeQ



Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 9:33 pm    Temat postu: Niestrawnosc? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Zaczne od poczatku. Jakis rok temu znalazlem sie na pogotowoi z bardzo dziwnymi objawami. Mozna powiedziec w skrócie ze mnie zatkalo(?). Juz wyjasniam. Wczesniej cierpialem na lekki refluks, ciagle mi sie odbijalo i czasem byla lekka zgaga. Pewnego wieczoru dopadla mnie "nie moc odbicia sie". Tak jakby mnie zatkalo na przeponie albo na wysokosci krtani. Czulem ze gaz(powietrze w zoladku) narasta ale nie noglo mi sie odbic. A staralem sie z calych sil by mi sie odbilo. To spowodowalo ze strasznie dziwnie mi sie oddychalo. To jest bardzo nieprzyjemne uczucie ktore ciezko jest opisac. Po 20 minutach spedzonych na pogotowiu w koncu mi sie odbilo. Straszny dziwny zapach... taki od pustego zoladka. Myslalem ze to byl jeden raz ale sytuacja powtórzyła sie pare razy. Dodatkowo powiem ze razem z tym problemem czlowiek zaczyna szybciej oddychac co sklania do hiperwentylacji. Zmienilem diete i teraz jest juz lepiej. Ale zmiana diety powoduje ze troche stracilem na wadze. Teraz sa problemy by ta wage odzyskac. Dodatkowo powiem ze od tego feralnego wieczoru moj uklad pokarmowy zaczol strasznie protestowac.

Objawy
-niestrawnosc
-zaparcia(znaczy nie wiem czy to mozna nazwac zaparciami... zalatwiam sie 1 na dzien. Ale stolec jest twardy i zbity)
-biegunka(ale tylko po wyrobach mlecznych)
-lekkie pobolewanie z prawej strony toz pod zebrem. Tak z 7cm na prawo od mostka
-uczucie glodu. A jak juz zaczynam jest to po paru kesach jestem nasycony. A jak dokanczam jedzenie czuje sie pelny
-wzdecia
-gazy
-juz po jednej szklance wody czuje przelewanie plynow w zoladku
-jak przesadze z potrawami wzdymajacymi czuje dziwny dyskomfort w zoladku...
-oslabienie i ospalosc
-brak checi do dzialania
-ciagle mi zimno(znaczy teraz jest lato to jest w miare ok)
-ciagle jak sie budze to czuje sie niewyspany(kiedys takich problemow nie bylo uchodzilem za "rannego ptaszka")
- w raz z objawami ukladu pokarmowego powiekszyl mi sie wezel chlonny na szyi i pojawily sie oznaki bielactwa na czole.

Badania
-podstawowe z krwi sa ok
-USG jamy brzusznej tez
-GTTP ok
-jakies skomplikowane jak panel watrobowy(glownie w kierunku zespolu zlego wchlaniania) ok
-badania trzustki(minimalnie amylaza z moczu byla wieksza) i tarczycy ok
-badania kalu(lamblia, jaka pasozytow, krew utajona) ok
-gastroskopia wykazala w malym stopniu zapalenie blony sluzowej zoladka i HP na 1+(z tego co mowil lekarz to bardzo malo)
-HP z krwi ujemny(czyli ok)

Mam 25 lat. Jedyna uzywka to papierosy. Mam dosc sporo ruchu. Od roku jestem na diecie lekkostrawnej.

Prosze o wszelkie rady bede wdziczny. I zastanawiam sie nad badaniami w kierunku Cadida. Tylko nie wiem jakie badanie jest w miare wiarygodne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group