Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

niedrożność jelit

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madziam



Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 10, 2009 11:06 pm    Temat postu: niedrożność jelit Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miesiąc temu trafiłam do szpitala z silnym bólem brzucha. Okazało się że byla to niedrożność jelit, które zakręciły się wokól zrostow powstałych po cesarskim cięciu (urodziłam dziecko 3,5 miesiąca temu). Przeszlam dwie operacje, w wyniku których usunięto mi 40 cm jelita cienkiego w końcowym odcinku. Ciągle jednak odczuwam ból z prawej strony brzucha. Codziennie męczą mnie również poranne biegunki. W poniedziałek udalam się na usg gdzie lekarz radiolog stwierdzil, że jedna z pętli jelita krętego jest przyciśnięta przez pasmo zrostu z utrudnioną perystaltyką obecnie bez objawów niedrożności. Bardzo proszę o informacje czy jest jakaś szansa leczenia tego, czy prędzej czy później znowu wyląduję na stole operacyjnym? Czy powinnam stosować jakąś szczególną dietę, ponieważ w szpitalu nie dostałam żadnych wytycznych. Z góry dziękuję za każdą poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lis 11, 2009 7:32 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

madziam, Jeśli stan się będzie utrzymywał a leczenie farmakologiczne nie pomoże wskazane jest przeprowadzenie zabiegu.Na dziś stosuj dietę lekkostrawną.Należy udać się do lekarza gastrologa i wdrożyć leczenie farmakologiczne poprawiające perystaltykę jelit.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group