Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

niedoczynność tarczycy a zajście w ciążę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vivienn



Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 9:49 am    Temat postu: niedoczynność tarczycy a zajście w ciążę Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej wszystkim staramy sie z mezem od poltora roku o dzidzie jestem chora na niedoczynosc tarczycy rok temu przestalam brac tabletki bylam u lekarz endokrynologa-ginekologa kazala zrobic badania boje sie tego nie mam juz sil tak bardzo chce miec dziecko moj maz boi sie ze to on jest bezplodny te czekanie jest najgorsze mam nadzieje ze dostaniemy malego babla od natury pozdrawiam


----edit by emilka---
proszę nadawać tytuły tematom bardziej sugerujące problem. temat odrobinę zmieniam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sie 06, 2007 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hejka z tego co wiem to osoby ktore choruja na tarczyce maja problemy z zajsciem w ciaze Sad z Twoim facetem napewno jest wszystko w porzadq, problem twki w tarczycy...hormony znajdujace sie w niej hamuja produkcje jajeczka,tym samym zajscia w ciaze.musisz popytac sie lekarzy-bo ja niestety nie wiem, czy z chora tarczyca mozna starac sie o dzidzie..moze ja wyleczyc?ale czy sie da na 100%?tego tez nie wiem. Zycze duzo szczescia i mam nadzieje ze sie doczekacie! nie poddawajcie sie! Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martabied



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 10:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie, robiłam badanie prolaktyny i mój wynik to 202.09 na czczo, po zażyciu metoclpramidu po pół godzinie wynik był 2287.59, natomiast po godzinie 1997.61. Hormon TSH to 1.08 Czy te wyniki są dobre?? Dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

TSH w normie.
ale mam dwa pytania: w którym dniu cyklu było badanie i jakie są jednostki? ja to zinterpretowałam jako mlU/l, i jeżeli tak, to przeliczając na ng/ml, to wynik "zerowy" prolaktyny jest super, natomiast już test trochę zawyżony (bardzo to dziwne, dlatego podaj jednostki). te test to raczej zbyt dużego znaczenia diagnostycznego nie ma... tylko tyle, że to że nastąpił wzrost informuje, że to nie jest nadczynność tarczycy, gruczolak przysadki czy problem z podwzgórzem.

tylko zwykle test się wykonuje jak prolaktyna jest podwyższona..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martabied



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

prolaktyna 202.09 mU/L na czczo
prolaktyna 1997.61 mU/L po jednej godzinie po MCP
prolaktyna 2287.59 mU/L po 30 minutach po MCP
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Gru 16, 2007 2:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że mlU/l. jeżeli tak, to może to sugeruje utajoną hiperprolaktynemię? bo wynik podstawowy jest ok.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agaa



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 2:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was!!
Mam 21lat. od początku miesiączkowania mam nieregularne cykle. Okres dość długo mi się spóźnia-a nawet jest moim gościem. Ostatnio miałam na początku pażdziernika 2007 a teraz jest 17 grudziń a okresu nie ma Crying or Very sad Czasami pojawi mi się ból w okolicach jajników i zawsze myśle że może wkrótce przyjdzie ten okres....ale nie ma go. Boję się bardzo bo nie wiem co to może oznaczac...czy tak bardzo nieregularna miesiączka oznaczc może niepłodność? Czekam na odpowiedz-pomóżcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinnas jak najszybciej wybrac sie do gina... nie ma na co czekac...to nie jest normalne ze masz okres w takich duzych odstepach Neutral.... jakas przyczyna musi byc a zna ja tylko lekarz. wiec pedz i nie czekaj na zbawienie... Confused
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agaa



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, wiem...teraz po Swiętach wybiorę się napewno do ginekologa i mam nadzieję że będzie dobrze i wszystko się unormuje. Wcześniej robiłam takie ogólne badania krwi i wyszło że hormon TSH jest w normie wiec nie wiem co jest nie tak ze mnąSad Z góry dziekuje Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group