Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

NIE OKREŚLONE BÓLE BRZUCHA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mina086



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 12, 2011 10:47 pm    Temat postu: NIE OKREŚLONE BÓLE BRZUCHA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, prosze was o pomoc w blizszym okresleniu mojego schorzenia. Od jakiegos czasu mam bole brzucha (lub cos w formie kolki) ktore lokalizuja sie w roznych miejscach od podbrzusza do nadbrzusza oraz po obu bokach Sad przy nacisku tez bole , nie mocno ale to jakies tepe bole. Nawet nie wiem co mnie boli czuje jakby bolaly mnie powloki brzuszne przy nacisku lub cos wewnatrz , nie wiem naprawde. czasem masuje brzuch by zlagodzic te bule troche i takie uczucie jakby spuchniecia, czuje sie jak wypchana, wtedy zdarza sie ze czuje w miejsccach jakies twarde kulki , ktore sa przez jakis czas potem znikaja i sa w innym miejscu Sad bardzo mnie to martwi. wczesniej mialam problemy z jelitami( krew i sluz w stolcu) wtedy bolalo mnie tylko podbrzusze czasami ale teraz jakby te objawy sie przeniosly wyzej i juz nie mam pojecia co to moze byc. Mam wrazenie ze z dnia na dzien jest gorzej wiec blagam nakierujcie mnie co z tym zrobic? jakie badania wykonac? Czy usg moze cos ujawnic przy takich bolach?czesto mam tez podwyzszona temperature 37, do 37,5 moze tez to ma z tym cos wspolnego? Z gory dziekuje za pomoc i czekam na posty z niecierpliwoscia:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Lis 13, 2011 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mina086
na początek najlepiej udaj się do lekarza ogólnego i poproś o skierowanie na podstawowe badanie krwi + ob (żeby sprawdzić czy nie masz stanu zapalnego w organizmie). dodatkowo skoro już wcześniej miałaś problemy ze śluzem i krwią w kale to warto przebadać się też pod tym kątem.
usg na pewno nie zaszkodzi.

czy leczyłaś się kiedyś u gastrologa?
i skąd wcześniej ta krew i śluz w kale?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mina086



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 14, 2011 1:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, nigdy wczesniej nie leczylam sie u gastrologa. Mialam jakis czas temu skierowania na kolonoskopie wlasnie ze wzgledu na ta krew i sluz ale niestety po przeczytaniu opin na temat badania kolonoskopowego nie dotarlam na nie:( takze nie wiem dlaczego ta krew sie pojawila. Podejrzenie bylo o polipy w jelicie grubym. Z tym, ze mnie ten brzuszek nie tylko boli w okolicy jelita grubego ale tez wyzej. W sumie to bole sie przeniosly wyzej. Morfologie mialam robiona tydzien temu wykazalo lekkie podwyzszenie bialka i malo krwinek czerwonych oraz hemoglobiny. Lekarz stwierdzil, ze to anemia. Nie powiazal tego z bolami. Zreszta jestem dosc drodbna i nigdy nie mialam stu procentowo dobrych wynikow krwi.Nie wiem czy to ma cos do rzeczy ale dzisiaj tez zauwazylam ,ze wyjatkowo szybko chudne, mianowicie 4 kg w ciagu 3 tygodni a do tej pory wazylam itak dosc malo jak na swoj wzrost. Aktualnie 44kg przy 165cm wzrostu. Mysle ze to moze miec cos wspolnego Sad Tylko dlaczego lekarze nie chca dawac zadnych skierowan teraz Sad Niestety nie stac mnie na badania prywatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lis 15, 2011 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ale przecież dostałaś skierowanie na kolonoskopię.
to jest jedno z najdokładniejszych badań pozwalające określić co jest przyczyną krwi w kale.
nie wiem czy jest jakieś inne nieinwazyjne badanie pozwalające określić co się dzieje w jelitach, musisz o to zapytać lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group