Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie moge ruszac palcem po operacji .

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monter



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 2:57 am    Temat postu: Nie moge ruszac palcem po operacji . Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mialem zwichniety palec wskazujacy , nie udalo sie go nastawic .wiec zrobiono operacje odtworzono tzw warunki anatomiczne i ustabilizowano mi 2 drutami kirschnera .
Minelo 5 tygodni .Sciagnieto mi szwy i usunieto druty kirschnera .
w 24 godz po usunieciu drutow sprawdzilem czy moge ruszac palcem i jedynie jego koncowka jest ruchoma na jakies pare mm .Wiecej nie moge ruszac tak jakbym dalej mial te druty , drugi palec tez ma znacznie ruchomosc ograniczona .

Dlon jest cala spuchnieta z blizny wydobywa sie zolta ropa a palec ma podwyzszona temperature i jest siny .

Czy to normalne ? i ile zajmuje powrot do ruchomosci normalnej ?.
lekarz mi powiedzial ze za tydzien calkiem zdejmie sie szyne i bede cwiczyl palca ale nie wiem jak skoro sie nie rusza praktycznie i troche mnie martwi ta ropa.
ps gdzie w krakowie szukac opinii innego lekarza ? bo zaczynam sie martwic bo juz o tydzien moje leczenie sie przeciaga i nie zanosi sie na poprawe narazie , i tak jakbym czucia nie mial w jednym miejscu palca co tez nie jest normalne chyba .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 12, 2006 10:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jesli pojawila sie ropa to oznacza stan zapalny wiec lekarz w tej sytuacji jest konieczny. Moze potrzebny bedzie antybiotyk.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group