Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nie mogę pić alkoholu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
faraon92



Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 12:58 am    Temat postu: Nie mogę pić alkoholu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy było czy nie ale zapytam.
Od pewnego czasu nie mogę pić alkoholu mianowicie
Wcześniej potrafiłem wypić dość sporo (piłem średnio co weekend) Gorzałki
nie piłem eksperymentów tylko normalne ( Stock, Sobieski, Luksusowa)
Wcześniej przyjęcie przeze mnie 0,5l na osobę nie stanowiło problemu, teraz wypicie czystej "piędziesiątki" jest dla mnie większą męczarnią po wypiciu dwóch góra 3 takich "piędziesiątek" i ląduje w toalecie wymiotując tak samo picie piwa jedno nie raz dwa i wymiotowanie przy czym sprawia mi to ogromy ból żołądka, i czuje dziwny posmak w buzi jak by kwas mi z żołądka wychodził.
Dodam że jak zdrowo popiłem dzień wcześniej na dzień następny nie byłem w stanie nic kompletnie zjeść ani wypić...
Nie wiem co może być powodem a też nie chcę iść do lekarza i mówić mu że przyszedłem bo nie mogę pić.
Może tu ktoś miał podobnie i podpowie mi Co zrobić aby tak nie było...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gringo



Dołączył: 31 Paź 2015
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 25, 2015 1:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chyba musiałeś podrażnić żołądek za dużą ilością alkoholu, ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej zgłosił się do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Stynka



Dołączył: 02 Lut 2016
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 04, 2016 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w sumie alkohol zdrowy nigdy nie był Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
żwirek



Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 30, 2016 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No kolego, nie oszczędzałeś swojej wątroby ani żołądka. Nic więc dziwnego, że organizm się zbuntował i nie przyjmuje alkoholu nawet w najmniejszych ilościach. Spróbuj może na dłuższy czas zamienić napoje wyskokowe na owocowe soczki i zaobserwuj jak będzie się zachowywał organizm. Jeśli nadal będziesz miał podobne objawy, wstyd - nie wstyd, koniecznie idź do lekarza!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iza25



Dołączył: 30 Kwi 2016
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Mazowsze
PostWysłany: Pon Maj 02, 2016 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powinieneś zrobić sobie badania w tym próby wątrobowe oraz gastroskopie. Jeśli źle się czujesz po alkoholu to na razie po prostu go nie pij - po co się truć na siłę skoro organizm się buntuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Affinka



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 15, 2016 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko może organizm odrzuca alkohol dla Twojego dobra Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szczear2



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 12:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To są objawy refluksu żołądkowego. Niestety alkohol, ostre potrawy podrażniają żołądek co, w skrajnych przypadkach, może prowadzić do bólu przypominającego zawał. Radzę odwiedzić gastrologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group