Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nerwica serca?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Risto



Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2015 5:35 pm    Temat postu: Nerwica serca? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Dokładnie tydzień temu poszedłem pierwszy raz na siłownie. Wtedy z sercem nie działo się nic złego. Następnego dnia grałem w piłkę i po jakiejś godzinie gry gorzej się poczułem, i miałem dziwne uczucie jakbym miał zimne serce Neutral Teoretycznie nic nie bolało, tylko (może to ze strachu) nogi miałem jak z waty. Wróciłem do domu i myślałem, że to chwilowe osłabienie czy coś. Od tamtego incydentu cały czas jestem podenerwowany i mam stany lękowe. Czuje czasami naprawdę delikatne kłucie w sercu i wtedy strach narasta, serce zaczyna mocniej bić i nadmiernie się pocę. Te stany nasilają się gdy jestem sam i mam za dużo czasu do przemyśleń, zeszłej nocy nie mogłem usnąć bo się bałem, a moje serce szybko biło. Dodam, że gdy jestem w towarzystwie i o tym zapomnę to wszystko jest w porządku, czasami tylko poczuje to lekkie ukłucie. Czy to może być nerwica, coś przejściowego, czy może przez siłownie coś sobie uszkodziłem? Mam niespełna 18 lat i do tej pory nigdy nie miałem żadnych problemów zdrowotnych oraz prowadzę aktywny tryb życia, niestety jem bardzo mało owoców i warzyw. Od tamtego czasu byłem jeszcze 2 razy na siłowni i jak ćwiczyłem to czułem się tylko lepiej bo o wszystkim zapominałem :< Wiem, że mój tata również borykał się z właśnie chyba nerwicą serca, brał jakieś leki i już ok. Póki co nic nie mówiłem rodzicom, bo od razu zaczną panikować.
Co do leków jakie przyjmuje to biorę Izotek na trądzik od jakiś 3 miesięcy, ale wątpię by miał on z tym coś wspólnego.
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jabus



Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 10, 2015 11:59 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nerwica z czegoś się bierze, trzeba sprawdzić w jakim stanie jest serce. Podstawowe badania, kierunek lekarz rodzinny na start
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nnn123



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pią Lut 13, 2015 12:35 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wpierw badania żeby wykluczyć inne przyczyny. Nerwica serca jest częsta, ale lepiej się zbadać czy aby to nie co innego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skywalker75



Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nerwica serca jest odmianą nerwicy lękowej. Może być spowodowana ciągłym stresem, przemęczeniem organizmu albo jakimiś przeżyciami. Objawami są właśnie dolegliwości sercowe, przyspieszone bicie serca, jakieś ukłucia, ogólny niepokój, czasem problemy z oddychaniem albo nadmierna potliwość.

Jednak bardzo ważne jest żebyś poszedł do lekarza i zrobił podstawowe badania, a może nawet jakieś ekg albo test wysiłkowy. Lekarz na pewno zleci co trzeba Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Beza111



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Radom
PostWysłany: Pią Cze 10, 2016 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama też ma nerwice serca, tylko dopiero niedawno to zdiagnozowali. Do tej pory leczyła się u neurlogów, żaden nie skierował jej do kardiologa. Dopiero jak trafiła do dobrego neurologa to ona nakierowała ją na kardiologa. W przeciwnym razie dalej byśmy żyli w niewiedzy i strachu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
baska239
Spamer


Dołączył: 14 Lis 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 14, 2016 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mared434



Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a to jest normalne
______________________
https://www.aasapolska.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 02, 2018 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nerwica serca - bardzo nieprzyjemna sprawa. Też to przerabiałem i zanim udało mi się z tego wyjść myślałem że zejdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group