Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nerwica natręctw

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emiiiiii22



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ......
PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 8:18 pm    Temat postu: nerwica natręctw Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
Choruję na nn już bardzo długo, leczyłam się jakiś czas farmakologicznie, ale przerwałam to leczenie, gdyż nie czułam poprawy (choć zdaje sobie sprawę, iż by osiągnąć pożądane efekty potrzeba czasu). Ostatnio poczułam się gorzej i chyba ponownie zdecyduję się na jakieś leczenie, czy może ktoś polecić mi jakąś klinikę albo lekarza (mieszkam w województwie łódzkim). Oprócz typowych objawów charakterystycznych dla nn (natręctwa czynnościowe i myślowe) dokucza mi ciągłe drżenie rąk (nawet jak nie jestem zdenerwowana), w sytuacjach, które dla innych są normalne (jak np. rozmowa przez telefon z kimś kogo nie znam) ja się stresuje, czuje jak bardzo wali mi serce, wtedy również jeszcze bardziej naila się drżenie rąk, poza tym denerwuje się bez powodu, cierpią na tym moi bliscy, potrafi mnie zdenerwować najmniejszy szczegół, ja juz nie potrafię tak dłużej żyć, ponieważ to, że krzyczę na najbliższe mi osoby wywołuje u mnie ogromne wyrzuty sumienia co powoduje u mnie płacz i depresję. Często czuję się dziwnie apatyczna, prawie nic nie sprawia mi satysfakcji oraz radości, analizując te wszystkie zachowania doszukuje sie innych chorób tj. fobia społeczna czy depresja. Chciałabym zapytać czy te objawy są charakterystyczne dla nn czy jednak dobrze doszukuje się innej choroby ??????? bo przecież czasami wydaje mi się, że jedne objawy przeczą drugim np. ataki nerwowych krzyków - apatia ........ już nie wiem co myśleć, proszę o jakąś radę pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emiiiiii22 napisał:
czasami wydaje mi się, że jedne objawy przeczą drugim np. ataki nerwowych krzyków - apatia .....

w depresji często występuje tzw labilność emocjonalna- jest to szybkie przechodzenie z jednego nastroju w drugi. tak samo jak ze śmiechu przechodzenie w płacz. człowiek wówczas czuje się jak na jakieś karuzeli i nie wie jak ją zatrzymać.
wiem, że to potrafi być bardzo męczące.
znam kilka osób z nn, które cierpią na depresję- właśnie z powodu uciążliwości zaburzenia i nieumiejętności poradzenia sobie z nim. ale znam też takie które cierpią "tylko" na nerwicę natręctw.

emiiiiii22 napisał:
Chciałabym zapytać czy te objawy są charakterystyczne dla nn czy jednak dobrze doszukuje się innej choroby ???

nie wiem dokładnie jakie objawy ma jeszcze nerwica natręctw- znam tylko te ogólne (najbardziej uciążliwe).
jednak wiem jakie dokładnie objawy ma depresja. może się zdarzyć że te zaburzenia będą występowały "obok siebie"

co do kliniki- znam bardzo dobry szpital psychiatryczny, w którym prowadzona jest terapia m.in. nerwicy natręctw. terapia tam trwa minimum 8 tygodni- pobyt łączy się z hospitalizacją jednak jeśli nie ma przeciwwskazań można wychodzić poza teren szpitala.
szpital jednak znajduje się w województwie śląskim - w sumie nie aż tak daleko od łódzkiego.
jeśli byłabyś zainteresowana mogę podać Ci namiary.


emiiiiii22 napisał:
leczyłam się jakiś czas farmakologicznie, ale przerwałam to leczenie, gdyż nie czułam poprawy (choć zdaje sobie sprawę, iż by osiągnąć pożądane efekty potrzeba czasu).

przez jaki czas brałaś leki?
jeśli chodzi o lekarza psychiatrę i terapeutę to czy w grę wchodzą tylko wizyty na NFZ czy prywatne też?
i czy chodzi Ci o jakieś konkretne miasto? (możesz podać na pw) może uda mi się znaleźć kogoś sprawdzonego Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emiiiiii22



Dołączył: 17 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: ......
PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję, że się odezwalaś. jeżeli chodzi o ten szpital, to jak to wyglada ?????? codzinnie trzeba byc na jakiejs terapii ??????? jezeli chodzi o branie leków, to bralam pare miesiecy reksetin, ale nie chodzilam na zadna terapie. bylam trzy razy u psychologa, ale panu zalezalo na kasie i sie zrazilam. interesuje mnie równiez prywatne leczenie nawet bardziej

Dodano po 9 minutach:

do Gosia85
dziękuję, że się odezwalaś. jeżeli chodzi o ten szpital, to jak to wyglada ?????? codzinnie trzeba byc na jakiejs terapii ??????? jezeli chodzi o branie leków, to bralam pare miesiecy reksetin, ale nie chodzilam na zadna terapie. bylam trzy razy u psychologa, ale panu zalezalo na kasie i sie zrazilam. interesuje mnie równiez prywatne leczenie nawet bardziej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emiiiiii22 napisał:
jeżeli chodzi o ten szpital, to jak to wyglada ?????

najpierw musisz mieć skierowanie do szpitala.
może wystawić je lekarz rodzinny, lub innej specjalności (z różnymi "typami" skierowań ludzie przychodzą .
musisz przejść przez rozmowę kwalifikacyjną. odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00. tam lekarz bądź psycholog kwalifikuje Cię do odpowiedniej grupy. (nawiasem mówiąc grupa lękowa jest najlepsza- ma najwięcej terapii grupowych).
jeśli zostaniesz zakwalifikowana przechodzisz do pielęgniarki oddziałowej lub sekretariatu i tam podają Ci termin kiedy masz przyjechać.
terapie odbywają się codziennie (są 3 h terapii) oprócz tego są rozmowy indywidualne i inne zajęcia.
w szpitalu stawiają przede wszystkim na psychoterapię ale posiłkują się też farmakoterapią.
czasem na miejsce czeka się kilka dni, kiedy indziej czas wydłuża się nawet do 2-3 miesięcy. wszystko zależy od tego jaka jest kolejka oczekujących.

jeśli jesteś zainteresowana to napisz - podam Ci dokładny adres i aktualny numer telefonu oraz powiem jakimi tramwajami dostać się z Dworca Głównego (rynku) Katowic.
o szczegóły, np upewnienie się co do czasu odbywania się rozmowy kwalifikacyjnej będziesz mogła wypytać kiedy zadzwonisz do szpitala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ania(27)



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Aleksandrów/Panki
PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 8:00 pm    Temat postu: czy ktoś miał podobny problem jak ja? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

cześć mam na imię Ania. Na nerwicę natręctw choruję już od pięciu lat. I mimo, że jest już lepiej nadal mnie prześladują. Pierwszy problem mam z okularami. miałam zmienione szkła i oprawki. I powinnam je nosić ale ja nie potrafię. Mówię że są dla mnie "pechowe", gdyż cisną mnie raz za lewym a raz za prawym uchem. ciągle były poprawiane ale to nic nie dało, Przeciwnie. Złamały się. I znów trzeba było odwiedzić optyka. Drugi problem polega na tym że boję się zimna. Wszystko podgrzewam: owoce i soki z pudełka. Może ktoś zna taki przypadek jak mój? Proszę o pomoc.

przyłączyłam do już istniejącego tematu.
w przeciwnym razie robi się bałagan na forum i ciężko uzyskać szybkie odpowiedzi na przedstawiane problemy.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ania(27)
czy jesteś pod opieką lekarza i/ lub psychologa?
jeśli nie to dobrze by było poszukać specjalisty.
może też pomóc z osobami, które również cierpią na to zaburzenie.
przeczytaj powyższe posty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group