Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nerwica deprywacyjna objawy choroby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Uważny



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 14, 2016 2:43 pm    Temat postu: Nerwica deprywacyjna objawy choroby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem w związku ze swoją dziewczyną od pół roku, niedawno zdecydowałem się do niej wprowadzić. Po mojej przeprowadzce pojawiły się fochy, pretensje, wybuchy płaczu bez powodu... Próby rozmowy nie pomagają Sad Wpadłem na trop, że może to być nerwica deprywacyjna - gdybyś ktoś mógł szczegółowo opisać objawy tej choroby, byłbym wdzięczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agnieszka87



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 12:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nerwica deprywacyjna niestety wiąże się z niedojrzałością emocjonalną. Objawy nerwicy deprywacyjnej to: chwiejność nastrojów, nadwrażliwość, nadinterpretacja czyiś zachowań. Może wystąpić lęk przed obowiązkami czy traktowanie nawet bliskich ludzi przedmiotowo. A temu wszystkiemu towarzyszy chorobliwe dążenie do bycia kochanym... Myślę, że jeśli poważnie myślisz o swoim związku, powinieneś udać się z dziewczyną do psychologa. Wierzę, że uda Wam się wspólnie pokonać problem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
januzs41



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Sro Kwi 06, 2016 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem facetem i cierpiałem i wciąż cierpię na to.. generalnie jest to syndrom DDD - dorosłe dziecko dysfunkcyjne. Niestety jesteśmy tymi osobami jakimi wyszliśmy z domu naszych rodziców.. tutaj pomoże tylko pomoc psychologa, konkretnego terapeuty i niestety trochę to potrwa.
W moim przypadku terapeuta zastosował terapię psychodynamiczną. Po koło 5 miesiącach udało mi się przepracować wszystkie moje schematy zachowań, którymi się broniłem i które miały mi dać miłość.
Teraz mamy z terapeutą zabrać się za "leczenie" tego braku, poprzez budowanie akceptacji samego siebie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
skywalker1111



Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Opisane przez Ciebie objawy się zgadzają. Kobiety takie jak twoja dziewczyna nie osiągnęły dojrzałości emocjonalnej, są "wiecznymi dziewczynkami". Po początkowej euforii biorącej się z nowego związku, kiedy przychodzi codzienność takie kobiety się wycofują. Okazuję się, że jej mężczyzna nie jest superbohaterem, że czasem jest zmęczony, że każdy dzień nie jest świętem. Każda zdrowa relacja powinna opierać się na zrozumieniu, rozmowie, dochodzeniu do kompromisów, a osoby chorujące na nerwice deprywacyjną tego nie potrafią. Są one rzadko prawdziwie zrelaksowane, nie potrafią być bezinteresowne, traktują ludzi przedmiotowo, mają problemy z przyznaniem się do błędu, są przesadnie wrażliwe na krytykę, nie potrafią obiektywnie ocenić sytuacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group