Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nawrót choroby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzika



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 05, 2008 12:55 pm    Temat postu: Nawrót choroby Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W listopadzie leżałam w szpitalu psychiatrycznym do stycznia. Po wypisie jakoś było. Chodziłam do szkoły, ale nie zaliczyłam klasy. W sierpniu tego roku zaczęło się źle dziać, poszłam do lekarza dyżurnego, żeby zgłosić planowanie przedawkowania leków, lekarz potraktował mnie jak główniarę, której się coś wymyśliło. Nie wytrzymalam tego, nie wyobrazałam sobie wtedy wrócić jakby nigdy nic do domu. Więc przedawkowałam leki, znalazłam się na toksykologii, po wypisie byłam rozlegulowana emocjonalnie, chodziłam na terapię. Trochę pomogło. Zaczęłam chodzić do szkoły, uczyłam się, chodziłam czasami do kina., Ale teraz znowu od paru dni źle się czuję, mam lęki, lekarstwa mimo długiego stosowania nie działają, męczę się w nocy, mam stany depresyjne, nie chce mi sie chodzić do szkoły, uczyć, spotykać ze znajomymi...NIC. Nawet myślę o "tym"....za tydzień mam wizyte u psychiatry w ambulatorium, nie wiem co mam jej powiedzieć. Boje się o tym powiedzieć, bo nie chce zeby mnie ktos od tego odciagal, albo krytykował. Co lekarz moze mi zaproponować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2008 11:33 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lekarz może Ci zaproponować albo zmianę leków albo pobyt w szpitalu.
przykro, że trafiłaś na takiego lekarza, który potraktował Cię jak gówniarę. mam nadzieję, że teraz będzie inaczej.

koniecznie powiedz o swoich myślach i planach lekarce.
pozwól sobie pomóc. pozwól jej na pomoc Tobie.
możesz jej nawet powiedzieć, że boisz się o tym mówić bo poprzednim razem zostałaś przez lekarza źle potraktowana.

trzymam mocno za Ciebie kciuki.
Gosia:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzika



Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze, wiem, że to co planuję jest złe, samolubne. Ale ja już mam dość. Mam terapię, chodzę na nią raz w tygodniu, a mimo to wracam do domu, chodzę do szkoły i po prostu wegetuję. Już nie chcę tak. Nie chcę przebywać z ludźmi. Nie mam dużych problemów typu (chłopak mnie zostawił, matka alkoholiczka, itd.) Mam nerwicę, lęki, różne jazdy gdy jestem sama i mimo znajomych czuję się samotnie, jestem odosbniona. Uczę się, robię to dla rodziców. Ale już nie mam siły. Do wszystkiego się zmuszam. Ja już tak nie chcę. Ukrywam się z objawami, na terapii nie mówię prawdy, bo mam durną lekarkę, na którą wszyscy narzekają. Dostałam skierowanie do szpitala po toksykologii, a ona stwierdziła, że nie nadaję się do szpitala. Teraz wątpię w to całe leczenie, już mi się nic nie chce, to się pogłębia, dzisiaj nie byłam w szkole, leżałam w łóżku płakałam nawet zasnąć nie mogłam, kiedy przyszła mama udawałam że się uczę. Rodzice nie rozumieją, dla nich najważniejsze jest ukończenie szkoły. Mam jałowe wsparcie. Mam dość udawania. Nie wiem co robić, w poniedzialek mam rozmowę z taką spoko lekarką z ambulatorium i nie wiem, czy jej powiedzieć, co sie dzieje. Powinnam to swojej terapeutce powiedzieć, ale ta baba jest jakas nawiedzona, zacinam sie przy niej, a przeciez kontakt z lekarzem zaufanie to najwazniejsze czynniki dobrej rozmowy. nie wiem...
Nie chcę zostać sama, bo zwariuje, ale z drugiej strony bycie wsrod bliskich wiaze się z udawaniem że wszystko gra, by nie zasmucać ich:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najwarzniejsze jest to, żebyś przestała udawać. Wtedy oni będą mogli ci łatwiej pomóc. I powiedz to tej drugiej kobiecie być może ona cię zrozumie.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 9:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koniecznie powiedz to lekarce której ufasz.
to ważne żebyś nie została bez pomocy . a nie mówiąc właśnie na to się skazujesz.
jeśli z terapeutką źle Ci się pracuje to może czas pomyśleć o zmianie?
wiem, że to nie będzie łatwe- ale warto.

wiem jak trudno żyć z ukrywaniem tego co się w Tobie dzieje. jeśli nie jesteś w stanie powiedzieć o tym rodzinie to powiedz lekarce- wtedy będzie mogła Ci lepiej pomóc.
nie zostawaj z tym sama. bo taki stan nie leczony będzie się pogłębiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Madzika? ...
byłaś u lekarza?
powiedziałaś jej o myślach i planach?
opowiesz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
virusix



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 18, 2008 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiedz to lekarce ktorej ufasz i napewno Ci pomoże.
A tak swoją drogą chyba każdy uczeń tymbardziej gimnazjaliści określani często kujonami ktorzy sa gnojeni na kazdym kroku są w stanie depresji codziennie gdy musza isc do szkoly... .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group