Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Napuchniety palec

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fry



Dołączył: 20 Kwi 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 20, 2006 7:42 pm    Temat postu: Napuchniety palec Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Mam klopocik z palcem u nogi i mam zwiazane z tym pytanko.

Od jakiegoś czasu zaczal mnie bolec (nie wiem jaka była dokładna przyczyna: zbyt głebokie obciecie paznokcia, zgniecenie stopy, zgniecenie palca (od poprostu przygniecenie czyms bardzo ciezkim)). Na poczatku troche napuchł, z czasem zaczął krwawic, w miejscu polaczenia z paznokciem (mialem wrazenie jakby mi sie w tej opuchliznie krew zbierała) a sam paznokieć zżółkł. Po kilku takichh krwawieniach zauwazylem zmniejszenie bolu i opuchlizny. Wydaje mi sie ze chyba by to samo zeszło, ale nietsety mam tryb pracy na stojaca i ciagle chodze, wiec nie ma mozliwosći aby dac spokojnie sie wyleczyc temu paluchowi. Jak krwawił uzywałem Tribiotic'a, potem troche maści z witamina A. W pracy daje opatrunek (wata, plaster).
Na lekarza takze nie bardzo jest czas, wiec pytam tutaj: czego można uzyc aby to to w miare sie goiło, chodzi dokładniej o jakieś maści i inne srodki dostepne bez recepty.

Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie.

Tutaj sprobuje wrzucic fotke (niezbyt wyraźną), moze sie uda Wink

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Kwi 21, 2006 9:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej. Wygląda to na wrastający paznokieć, który trzeba faktycznie trochę podleczyć, a później jeśli będziesz właściwie go obcinać, tto jest szansa, że nie trzeba będzie korzystać z interwencji chirurga. Miałam podobne objawy i dostałam od lekarza antybiotyk w maści (Bactroban), który na Twoje nieszczęście jest tylko na receptę. Sad Możesz stosować płyn zmiękczający płytkę paznokciową np. z Scholla, co zmniejszy dolegliwości bólowe i pozwoli szybciej się goić. Z domowych sposobów pomagają okłady z Ziół Szwedzkich, z których robi się typowy opatrunek. (dla bezpieczeństwa posmaruj wcześniej paluch wazeliną albo maścią nagietkową-tak żeby nie dawać tych ziół bezpośrednio na skórę). Mi pomogło! Teraz paznokcie obcinam tylko i wyłącznie na prosto, noszę w miarę luźne buty i jest ok.(już od paru dobrych lat). Życzę tego i Tobie. Pozdrawiam. Farmaceutka
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group