Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nadmierna potliwość stóp

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 8:02 pm    Temat postu: nadmierna potliwość stóp Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie na forum

Od marca mam problem związany z nadmierną potliwością stóp. Problem pojawił się nagle, praktycznie z dnia na dzień. Nigdy wcześniej nie pociły mi się stopy, zawsze miałam je suche, nawet w upały. Natomiast teraz stopy mi "pływają" w obuwiu. Towarzyszy temu oczywiście bardzo przykry zapach, jest to dla mnie bardzo uciążliwe z racji tego, że pracuję wśród ludzi...Próbowałam temu zaradzić - stosowałam Antridral i Antypot, jednak rezultatów nie było żadnych. Udalam się do dermatologa, ten stwierdził, że jest to na tle grzybicznym i przepisal mi Mykodermine i Myconafine, jednak i to nie pomaga..
Zastanawia mnie, skąd wziął się ten problem, jakie mogą być przyczyny tak znacznej potliwości i czy jest sposób na zlikwidowanie jej.

Dodam, że mam 27 lat. Nie przyjmuję leków, nie mam nałogów.

Proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Problem wydaje się prosty, pocą się stopy. Jednak przyczyny i samo leczenie nie jest już takie proste. Przyczyn może być bardzo wiele, choćby nawet stan emocjonalny człowieka, to, że się stresujemy, denerwujemy itp. powoduje wzmożoną potliwość, choćby weźmy na przykład normalne pocenie się pod pachami. Innymi przyczynami może być właśnie grzybica, na która dostałaś preparaty. Ewentualnie jakaś infekcja wirusowa czy inna choroba, której objawami jest między innymi potliwość.

Pomyślmy może jeszcze jak detektywi, czy to pocenie mogło się pojawić np: po zmianie obuwia? Czy może zmieniałaś obuwie na jakieś inne, może twoja stopa tam nie oddycha i zaczyna się pocić? Czy to zaczęło się dziać już w wychodzonych, sprawdzonych butach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Między czasie nim dojdzie do leczenia... częściej myj stopy pumeskem, ściera stary naskórek, który jest bardziej potliwy i zawiera mnóstwo brudu, to może chociaż odrobinę pomóc. Do tego możesz sobie zrobić jak chesz napar z imbiru w którym musisz parzyć nogi co najmniej tak 15-20 minut. Ewentualnie soda, łyżeczka do buta, wytrzeć a potem oczyścić. No i może coś lekkiego do jedzenia, podobno zielona herbatka dobra albo nawet zwykła.. musisz to akurat doczytać. Wiem, że to przykry problem.. taki wstydliwy, dlatego trzymam kciuki że szybko Ci się uda go pozbyć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ebka



Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 51

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: gdynia
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 11:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedzi. Problem pojawił się całkiem niespodziewanie, nie ma to powiązania ze zmianą obuwia, nosiłam te same buty.
Nie mam za bardzo co ścierać pumeksem, naskorek na stopach, nawet na piętach mam miękki Ogólnie nie ma żadnych zmian na stopach, poza tym że zaczęły tak się pocić Sad Niby błahy problem, ale jeśli nigdy wcześniej pocenie w tych miejscach nie występowało, nawet przy bardzo wysokich temperaturach, to niepokoi mnie ta sytuacja. I dodatkowo, naprawdę nie jest to przyjemne..Spróbuję domowych sposobów, ktore polecasz Macalsca. Może cos pomoga...
Dzięki..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
PrettyWoman



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 76

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: Andrychów
PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 10:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze przejdź się do apteki, popytaj o jakieś maści, tam na pewno też coś się znajdzie, ewentualnie do specjalisty, może dieta coś pomoże? W sumie dieta to klucz do wielu problemów, ale o maści też możesz popytać Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chorobliwa
Spamer


Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 03, 2014 1:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też miałam podobny problem. Myślałam, że mnie krew zaleje. Po pracy musiałam od razu jechać do domu, a nie daj Boże, żeby ktoś wymyślił jakiś wspólny wypad do baru albo wizytę u kogoś w domu, gdzie trzeba buty ściągnąć. Kiedyś dostałam od mamy w prezencie [reklama]. I jakby to powiedzieć, mój problem zniknął. Sama nie mogłam w to uwierzyć. Warto spróbować, może akurat Tobie też pomoże.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nike



Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lip 03, 2014 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W desperacji proponuję użyć na stopach jakiś bloker potliwości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pablopam



Dołączył: 26 Cze 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 5:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są specjalne preparaty, które zmniejszają potliwość stóp. Poza tym na rynku dostępne są także takie zapachowe kulki, wkładki do butów. To powinno pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Hanneczka



Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 09, 2014 1:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile Kiedyś słyszałam, że aby stopy się mniej pociły można je posmarować od dołu antyperspirantem, ale ile w tym prawdy jest to ja nie wiem Smile Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group