Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadciśnienie a tabletki antykoncepcyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olenka27



Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 9:50 am    Temat postu: Nadciśnienie a tabletki antykoncepcyjne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Proszę o informację czy są jakieś tabletki antykoncepcyjne, które można stosować przy nadciśnieniu?
Kilka miesięcy temu zmuszona byłam odstawić hormony, gdyż moje ciśnienie wahało się w granicach 160/115 niemal każdego dnia. Teraz już jest w "normie" ponieważ lecze i biore leki.
Proszę o informację czy mogę również stosować antykoncepcję hormonalną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Od dwoch lat bioreNovynette. Od tamtego czasu sporo przytylam, choc nie wiem czy zrzucac to na tabletki. Mam 28 lat i moze moj metabolizm jest znacznie wolniejszy niz kilka lat wczesniej.
moj problem polega na tym, ze wraz z przybyciem kilogramow wzroslo mi cisnienie, dodatkowo mialam wypadek samochodowy, w ktorym ucierpiala moja glowa.
Cisnienie bardzo mi skacze. Zastanawiam sie czy nie zrobic sobie przerwyw tabletkach bo naprawde licho sie czuje. Co o tym myslicie? Moj ginekolog powiedzial, ze lepiej nie przerwyac ale moj organizm chyba tego potrzebuje. Bede wdzieczna za sugestie
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olenka27



Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 4:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od mojego ostatniego postu minęło sporo czasu. Lekarz polecił mi przy moim nadciśnieniu krążki antykoncepcyjne NuvaRing. Leki na nadciśnienie przyjmuje również. Czuję się dobrze. Ciśnienie podnosi się tylko w czasie 7 dniowej przerwy. Najlepiej skonsultować z lekarzem. Może dobierze inne tabletki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lip 01, 2008 5:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za informacje.
Ostatnio stan mojego cisnienia znacznie sie pogorszyl i wole zaprzestac brania tabletek.
Mnie strasznie skacze od 100/60 do 160/90.
Jednak najbardziej przestraszylam sie dzisiaj kiedy to rano przed wyksciem do pracy oblal mnie zimny pot i zaczely dretwiec rece a aorta myslalam, ze mi wyskoczy.
Pozdrawiam
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group