Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadcisnienie a sport

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelina234



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 28, 2007 10:36 pm    Temat postu: Nadcisnienie a sport Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam 25 lat i cierpie na nadcisnienie.Zwykle wyglada to tak 170/130...kilka dni temu zaczelam przyjmowac leki i obnizylo sie do 140/100.
Moje pytanie jest takie...chcialabym zaczac biegac,ale nie wiem jakie powinno byc prawidlowe tetno w czasie biegu...Prosze o szczegolowe informacje,z gory dziekuje:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 12:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest sprawa indywidualna Wink zależna od kondycji

bieganie jest jak najbardziej wskazane przy problmach z ciśnieniem ale delikatnie! nie można przesadzać. jeżeli nalezysz do typu domatorek to rade pierw pochodzić na dłuższe spacery potem dopiero wziaść sie za bieganie, trzeba serducho do wysiłku przyzwyczaić, jeżeli zrobisz to z rozwaga i nie bedziesz sie forsować od początku to nie ma obaw, młoda jeszcze jesteśRazz wiec to bieganie może polepszy Ci wyniki:P
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 1:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raczej nie jest to dobry pomysl.

Cos mi sie o uszy obilo ze sport podnosi cisnienie. Przy bnormalnym cisnieniu My tego nie odczujemy.

postaraj sie zbic cisnienie do sensownie duzego i wtedy sproboj.

Ps czemu masz tak wysokie cisnienie? smo z siebie na pewno tak nie podskoczylo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 3:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oczywisćie ze nie służy jeżeli by sie zaczełą forsowac to by na zawał zeszła;] ale powoli powoli przyzwyczajajac organizm mozna obniżyć ciśnienei w rezultacie;) bo serce sie zupgraduje ale trzeba sie skonsultowac z lekarzem;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Wrz 29, 2007 11:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ech stary pisz jak jest..

Sport [pbudza krew do krazenia, ta syzbciej krazy czyli zwieksza sie cisnienie.

Jak co poczekaj az zbijesz cisnienie i zapytaj prowadzacego lekarza co on na to
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 1:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to jest oczywiste że podwyższa ciśnienie na pewien czas ale przez to właśnie wpływa regulująco na nie

najlepiej idź do kardiologa;) on CI o elegancko wszystko wytłumaczy, jeżeli masz dobrego lekarza I konaktu to też powinien miec wiedze na ten temat
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mikmik jak moze wzrost cisnienia u osoby z nadcisnieniem wplynac reguulujaco ?

piszesz nie liczac sie z tym ze moze dziewczyna zaslabnac ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiedziałem że trzeba by to z lekarzem skonsultować ale taki ma to wpływ;] ale nie można przesadzić z wysiłkiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina234



Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 30, 2007 1:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Panowie:)
Dziekuje za tak zywe zainteresowanie tematem.Mysle,ze najlepszym wyjsciem bedzie jednak konsultacja z lekarzem...niestety na wizyte u kardiologa musze czekac do grudnia.Mam nadzieje,ze moj lekarz pierwszego kontaktu bedzie w stanie udzielic mi odpowiednich informacji.
Pozdrawiam serdecznie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group