Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Naciągnięcie,naderwanie mięśnia?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia980



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 08, 2013 6:58 pm    Temat postu: Naciągnięcie,naderwanie mięśnia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ostatnio się rozciągałam, jak zwykle zresztą, i robiąc szpagat coś mi strzeliło w nodze..trenerka stwierdziła, ze naciągnęłam sobie mięsień(uda)..przez kilka dni z trudem chodziłam, ale się oszczędzałam.. cały czas jednak próbowałam się lekko rozciągać-bez efektów, noga bardziej bolała-więc przestawałam..w któryś dzień spróbowałam znów, ale niestety przy wymachu noga zaczęłam boleć,podniosłam ją do pewnego momentu i wyżej nie byłam w stanie, a kiedy zaczęłam się rozciągać, czułam taki ból jakby nigdy ta noga nie była rozciągana..Czuje teraz jakby taki obrzęk na całej nodze u gdy coś robie ucisk w udzie, nie wiem co mogę zrobić. Jakieś może maści można zastosowac, żeby szybciej wszystko doszło do norny? Co robić? Ile to może potrwać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 9:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, zależy - od naciągnięcia. Próbowałaś zakładać specjalną opaskę uciskową i wtedy próbować? Ewentualnie użyć jakiegoś kremu i nasmarować odpowiednio nogę.

Spróbuj zmniejszyć natężenie ćwiczenia, rozruszaj nogę - zrób jej jakąś odpowiednią gimnastykę, np: rowerek czy coś tego typu - skoro była naciągnięta musi teraz sobie powoli dojść do siebie:)

Jak nie przejdzie to do 2 tygodni - to przejdź się z tym do lekarza. Dobrze, żę to nie kolano!Smile Jak by się woda wdała tam, to nie było by wesoło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
madzia980



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie nie, bo nie mam opaski uciskowej.. Spróbuję rozruszać tą nogę, jak podpowiadasz..Szczerze mówiąc, zależy mi na czasie, bo niedługo mam zawody ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Kwi 09, 2013 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No albo idź do lekarza, albo własnie powoli zaczynaj poruszać nogą, lekkie ćwiczenia, nie odrazu na siłę, noga musi się troche zrehabilitować Wink Jeśli dobrze ją rozruszasz to w niedługim czasie wroci do pełni siłSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group