Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mrowienie w kończynach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawelxxl



Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 09, 2013 2:31 pm    Temat postu: Mrowienie w kończynach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od kilku miesięcy mam mrowienie/drętwienie kończyn.

Przeszedłem badania EKG, mocz, krew, tętnice szyjne, przewodzenie nerwów w rękach. Wszystkie badania nic złego nie wykazały. Magnes, potas, cukier, przepływy i przewodzenie w normie.

Zacząłem się więc leczyć sam: magnes, potas i inne preparaty witaminowo-minerałowe o szerokim spektrum. Ustąpiły mi np. drgania powiek, czy nerwowość, poprawiła się koncentracja, ustąpiły bóle mięśni występujące po wysiłku, ale mrowienie z różnym nasileniem utrzymuje się.

Początkow pomagało mi bieganie, podczas biegania mrowienie nasilało się, ale po bieganiu następowała znaczna poprawa - na jakiś czas (kilka - kilkanaście godzin). Później właściwie prawie przeszło, kilka tygodni miałem spokój, teraz wróciło, z tym, że podczas wysiłku jest właściwie zupełnie dobrze i to nawet gdy nie jest to zbyt intensywny wysiłek.

Problem "lata" po kończynach, czasem dotyczy wszystkich, czasem jednej.

Czy ktoś mi umie w jakiś sposób pomóc ? Coś podpowiedzieć.

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
loliloli



Dołączył: 18 Maj 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 11, 2016 1:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Uciski na kręgi kręgosłupa mogą powodować mrowienie w kończynach.
Ja miałam tak, że codziennie rano jak się budziłam miałam zdrętwiałe obie ręce, początkowo myślałam, że mrowienie w kończynach spowodowane jest złym ułożeniem podczas snu. Sprawdziłam to zmieniając pozycje do snu, jednak to nic nie pomogło. Mrowienie w kończynach zaczęło pojawiać się również w ciągu dnia. Tłumaczyłam to, ciągłym siedzeniem przy biurku podczas pracy.W końcu po wielu namowach wybrałam się do lekarza.
Okazało się, że miałam jakiś ucisk na nerw przy kręgosłupie, przez to odczuwałam drętwienie w kończynach.
Wystarczyło kilka masaży i mrowienie zniknęło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
feeli8



Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 9:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mrowienie kończyn może mieć różne przyczyny, może być to coś zupełnie nie groźnego, jak i dużo poważniejszego. Jeśli mrowienie przechodzi po wysiłku fizycznym, to może chodzi o to,że trzeba jakoś rozruszać mięśnie. Mrowienie spowodowane zastaniem? kto wiem, może to być przyczyna. Mrowienie kończyn, może być spowodowane jakimś uciskiem, a przy wysiłku fizycznym ucisk puszcza i może to jest metoda. Trzeba próbować wszystkiego bo drętwienie kończyn na pewno nie jest niczym przyjemnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
czars



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parestezja czyli właśnie mrowienie kończyn. Jest to uczucie jakby prąd przechodził przez kończyny? Albo odczuwasz takie jakby wibracje? Istnieje na prawdę sporo powodów mrowienia w kończynach. Uciski na któryś nerw, niedobór magnezu, żelaza, wapnia, potasu sodu. Mrowienie może również być powodem połączeń jakiś leków. albo problem ten może wystąpić jako powikłanie po jakiejś przebytej chorobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
oksyj



Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mrowienie kończyn może towarzyszyć niektórym stanom chorobowym. Ja odczuwałam mrowienie w jednej ręce, i okazało się, że mam zespół cieśni nadgarstka. Natomiast mój dziadek, który jest cukrzykiem często narzekał na mrowienie kończyn, mówił, że mu mrówki po rękach i nogach biegają. Wiele też zależy od tryby życia. Po sobie wiem, że im życie zdrowsze, czyli sport i odpowiednia dieta, tym mniej kłopotów ze zdrowiem. Dodaj do diety sporo żelaza i magnezu, może to pomoże, na mrowienie kończyn.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
haniadot



Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 3:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Evil or Very Mad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natan22



Dołączył: 19 Cze 2018
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 19, 2018 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś słyszałem że jak coś takiego występuje to serce jest chore. Pewność w 100% zawsze jest u lekarza.

__________________________________
https://www.mojekspert.pl/artykul/14/skala-pit-na-2017-i-lata-nastepne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group