Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

możliwe jest normalne funkcjonowanie z zerwanym ścięgnem?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jatoja



Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 11:22 am    Temat postu: możliwe jest normalne funkcjonowanie z zerwanym ścięgnem? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie: znajomy twierdzi że miał wypadek w czasie którego w lewej ręce w okolicy nadgarstka zerwało mu się ścięgno, ale nie główne tylko jakieś z boku, odpowiedzialne za palec mały i serdeczny. Twierdzi że go to boli, rwie co jakiś czas, maproblemy z ruszaniem, ale jak na moje oko w miare normalnie rusza ręką i palcami, jedynie od czasu do czasu narzekając na ból i twierdzi że z tym nic się nie robi i można normalnie funkcjonować. Czy to możliwe??? ja się nie znam na takich sprawach, a jest mi to dziwnie podejrzane, dlatego chciałabym zasięgnąć opinii kogoś zorientowanego w temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zuzaneczka



Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 05, 2006 2:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak moja mama miała zerwane sciegno w palcu teraz serdecznym i teraz ma normalny jak kazdy inny wiec raczej mozliwe z mojego punktu widzienia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jacek Twarowski
Gość









PostWysłany: Sob Maj 20, 2006 9:31 pm    Temat postu: RWA KULSZOWA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pokonać ból
Rwa kulszowa - bardzo przykry, ostry, bezlitośnie przeszywający ból, który początkowo może być odczuwany na wysokości pleców, stopniowo przemieszczając się wzdłuż pośladków i bioder, by po tylnej części nogi dotrzeć aż do stopy. Rwa kulszowa powoduje całkowite unieruchomienie, czasem na kilka tygodni. O schorzeniu i sposobach zapobiegania rozmawiamy z Jackiem Twarowskim, profesjonalnym masażystą i rehabilitantem.
Jakie są przyczyny ataku rwy kulszowej?
- Może to być wada postawy, nieprawidłowe podnoszenie czegoś ciężkiego, wykonanie nagłego ruchu czy skrętu tułowia, zmiany zwyrodnieniowe stawów, osteoporoza, ciąża. Ból powstaje na skutek ucisku na nerw kulszowy. Może to być spowodowane wypadnięciem krążka międzykręgowego lub obrzękiem objętych stanem zapalnym powierzchni stawowych. Nerw może być również drażniony wskutek zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. W czasie ciąży rosnący płód może przyciskać nerw do kręgosłupa. Bywa, że przewlekła rwa kulszowa może być spowodowana przez ucisk na nerw kawałka chrząstki odłamanej z uszkodzonego krążka międzykręgowego, ale to rzadkie przypadki.
W jaki sposób organizm reaguje na ból?
- To zależy od stopnia nasilenia bólu. Jeśli jest ostry i gwałtowny następuje unieruchomienie tułowia, najczęściej w niewygodnej i przymusowej pozycji. Jeśli ból jest słabszy pacjent porusza się z trudem, utyka. Mięśnie pleców są napięte - to reakcja obronna organizmu na ból, pacjenci narzekają również na osłabienie siły mięśni nóg.
Silny ból, spowodowany nim stres i niepokój. Jakie zachowania zalecałby Pan by zminimalizować konsekwencje ataku rwy kulszowej?
- Jeśli to możliwe należy położyć się na brzuchu z rękami wzdłuż ciała, pod brzuch podłożyć poduszkę. Bezwzględnie należy przyjąć zalecaną dawkę leków przeciwbólowych - najlepsze są te, które łączą w sobie składniki uśmierzające ból i przeciwzapalne. Trzeba zachować spokój, zdenerwowanie tylko pogarsza stan chorego. Warto zwrócić uwagę w jakich pozycjach ból jest mniejszy i starać się utrzymywać właśnie takie pozycje. Pod żadnym pozorem nie należy się schylać, podnosić przedmiotów z podłogi. Nie powinniśmy pozwolić by osoby niepowołane dotykały naszych pleców. Oczywiście należy skontaktować się z lekarzem i masażystą.
Pacjenci chwalą Pański profesjonalizm i ciepły do nich stosunek. Współpracuje Pan z kilkoma warszawskimi szpitalami. Jest Pan dyplomowanym masażystą i rehabilitantem. W jaki sposób pomaga Pan osobom cierpiącym na rwę kulszową? Czy można zapobiegać temu schorzeniu przy pomocy masażu?
- Od dziesięciu lat pracuję jako masażysta i rehabilitant, wciąż doskonalę swoje umiejętności, odwiedzam chorych w ich domach jeśli jest taka potrzeba, doradzam w doborze rodzaju ćwiczeń do indywidualnego wykonywania. Lekarze bez wahania powierzają mi swoich pacjentów. A jeśli chodzi o rwę kulszową to jej atak poprzedzają pewne zwiastuny, o których mówię pacjentom. Jeśli uda się wyprzedzić atak można go całkowicie wyeliminować, właśnie przy pomocy odpowiedniego masażu. Systematyczny masaż, który wykonuję może sprawić, że ataki rwy kulszowej nie wystąpią w ogóle.
Rozmawiała E.G

Reklama usunięta

---- edit by Paweł:
Nie wpłyneła do mnie żadna informacja od administratorów o pozwoleniu reklamy, więc ją usówam, o szczegóły prosze pisać w PW (Prywatna wiadomość) do mnie bądz administratorów.
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Pią Maj 26, 2006 10:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakieś 10 lat temu wybrałam się na wycieczkę rowerem przejechałam mase kilometrów, wcześniej rowerem to tylko po mieście. Od tamtej pory co jakiś czas łapie mnie ból w nodze wiem że to ścięgno bo czuje od stopy prawie po pośladek ale nie mam pojęcia dlaczego boli tylko co jakiś czas, po paru dniach ból mija Możliwe że jest zerwane czy może jakaś inna przyczyna
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group