Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mononukleoza a wyjazd

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotrkokoko



Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 7:16 pm    Temat postu: Mononukleoza a wyjazd Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 19 lat i przez ostatnie 5 dni bylem leczony antybiotykiem ponieważ po dniu mocnego bolu gardla zglosilem sie do lekarki i stwierdzila ze to angina. Dzisiaj inna lekarka na kontroli zlecila badania krwi i z racji tego ze mam 117/41 ALT i 80/31 AST czy jakos tak zdiagnozowala mononukleoze, na ktora nie ma konkretnych lekarstw. Jutro jeszcze jade do przychodni specjalistycznej na dalsze badania, ale choroba juz minela objawowo, nie boli mnie gardlo, glowa i nie mam tez temperatury. Podobno czasami dochodzi do powiekszenia sledziony czy watroby, ale wtedy wystepuja dolegliwosci ktorych nie mam ( takie jak bol brzucha) Jestem tez szczuply i mam malo tluszczu ,a powiekszonej sledziony jakos nie wymacalem (podobno nawet wystaje jak jest powiekszona).
Natomiast moje pytanie to czy moge jutro jechac z dziewczyna na 2 dniowy wyjazd, poniewaz umowilismy sie juz dawno, ona ma wazny egzamin, a ja bardzo chcialbym z nia pojechac. Nie wiem tylko czy to rozsadne, wiem ze na pewno jest lepiej siedziec w domu, ale czy jesli bede na siebie uwazal to taki wyjazd moze cos pogorszyc ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 1:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A no trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Wiesz jak zarazić się można mononukleozą? Przez pocałunek, a co jeśli nadal masz jeszcze ostatki choroby w organizmie i możesz zarazić tym swoją dziewczynę? To raczej wszystko spoczywa na Twojej odpowiedzialności, sam musisz zdecydować czy nadajesz się do jazdy na taką dwudniową wycieczkę czy nie, jak czujesz się dobrze to nikt Ci nie broni ale znowu z drugiej strony, możesz pozarażać kogoś... zapytaj lekarki, czy jest już na pewno wszystko w porządku i będziesz mógł jechać z czystym sumieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group