Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

moj siostrzeniec jest chory,nie wiem jak postepowac?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joanna2203



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 8:56 pm    Temat postu: moj siostrzeniec jest chory,nie wiem jak postepowac? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,moj siostrzeniec od dwoch lat leczy sie na depresje,niestety ostatnio skutki choroby zrobily sie tak ostre,ze trafil do szpitala,jest tam 3 miesiace i stwierdzono schizofrenie,wszystko odbywa sie w Norwegii,maja tutaj dziwne metody leczenia,albo normalne,nie znam sie na tym....mnostwo lekow,moznosc bycia w szpitalu jak sie pacjentowi podoba....teraz moja siostra wyjechala na urlop,zeby troche odsapnac od tej sytuacji,a ja przyjechalam miec kontrole nad nim....i tutaj poleglam,kompletnie nie wiem jak sie zachowywac...wymusza na mnie coraz dluzsze pobyty w domu,jak go odwoze,zachowuje sie jak 5latek (ma 23lata)placze prosi i oczywiscie opowieda swoje paranoje.....ja jestem nieugieta...a potem placze w domu,bo mi go szkoda.zupelnie nie mam pojecia jak sie zachowac wobec jego choroby,najchetniej pozwolilabym mu byc ze soba,ale wiem,ze tym mu nie pomagam....co robic z ta choroba?czy Norwegowie maja odpowiednie metody leczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie możesz ulegać takim osobą, musisz być stanowcza i zdecydowana - nie myl tego z bycia ostrą i złą. Po prostu musisz stać na swoim. Nie daj się omamić ani ogłupić. Wiem, że to przykre i boli, ale to co robisz, to dla jego dobra. Nic na złość, więc musisz również zachować spokój. Skoro musi wracać do szpitala to widocznie tak jest i tak powinno. Lekarze na pewno wiedzą co robić, Norwegia to porządny kraj. Prosiłabym jednak o lepsze opisanie sytuacji, jak wygląda leczenie. Przeprowadzają z nim jakieś rozmowy? Pytają go co czuję, czy tylko same lekarstwa i leki? Bo jeśli tak, to raczej to jest nie wskazane... Potrzebuję rozmowy, wsparcia, wysłuchania ale również dobrej kontroli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group