Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Masz pytania w sprawie chorob lub urazów? Pisz!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

całkiem sensownie napisane
http://4fat.pl/download/zywienie_w_cukrzycy.pdf

80mg% to niedużo, blisko dolnej granicy normy
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 11:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki Smile Zaraz przejrzę te stronę.
Natomiast mama rano miała 280 mg czy to bardzo dużo? Da się zmniejszyć poziom cukru tabletkami? Czy konieczna będzie insulina? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 12:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

świetna strona!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 12:18 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

metis napisał:
Dzięki Smile Zaraz przejrzę te stronę.
Natomiast mama rano miała 280 mg czy to bardzo dużo? Da się zmniejszyć poziom cukru tabletkami? Czy konieczna będzie insulina? Sad

po posiłku powinno być do 180mg%, więc jak na czczo tyle było, to dużo za dużo
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak. może jednak tabletki pomogą zbić cukier? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kotka66633



Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 26, 2008 1:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moj tata mial wypadek i mial uraz uraz jamy brzusznej i rozszarpane kolana. Co do brzucha to mial peknieta watrobe i zszyli mu no i goi sie dobrze, mial piekniete jelito grube najpierw mu zszyli mu ale zrobila sie przetoka i musieli wyciac dosc spory kawalek i zalozyli mu jakies sztuczne jelito no ale najbardziej martwi mnie ostatni uraz czyli trzustka mial peknieta trzustke no i niby dobrze ale mial temperature i zrobili tomografie no i wykryto martwice ogona trzustki wiec otwierali go i wycieli ten kawalek i podzielili ja na pol i za jakis czas zrobili tomografie i wykryto ropnie w okolicach trzustki a sledziony duzy ropien no i wyplukali go i mam pytanie czy ta trzustka wymaga tylu operacji? czemu robia sie ropnie? czy sa leki nie wiem na przyklad ktore mozna sprowadzic na powstrzymanie powstawaniu tych ropni prosze o pomoc.

a co do tych kolan to ma w jednym pozrywane wiazadla a w drugim problemy z rzepka Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group