Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Markery

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 5:33 pm    Temat postu: Markery Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam.
Chcialam sie dowiedziec jaką pewnosc co do wykrywania złosliwych nowotworów dają badania tzw markery ?
-- edit by helloween - przesuwam temat do dzialu w ktorym bardziej pasuje pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z doświadczenia nie powiem, ale czytałam, ze markery to tylko jeden element badań, bo nawet jak są prawidłowe, to choroba może być, a nieprawidłowe steżenie z kolei tez nie daje jednoznacznej diagnozy, bo mogą być podwyższone też w innych chorobach (np. nerek i wątroby). na pewno za wysokie stężenie markerów jest czynnikiem zwiększającym prawdopodobieństwo nowotworu, ale żeby postawić diagnoze, to trzeba przeprowadzić inne badania potwierdzające bądź wykluczające chorobę. za to do monitorowania przebiegu choroby są przydatne bardzo.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lolkaaaa



Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 109

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 03, 2007 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

chciałabym juz to wiedziec, bo czekam na wyniki badań histopatologicznych po laparoskopowym usuwaniu torbieli razem z jajnikiem. Lekarz mi jeden powiedzl 'na dwoje babka wróżyła' powiedział ze jest pewno nie pokojące zgrubienie ale wszytsko inne było w porządku. A przy wypisie [ani doktor powiedziała 'prosze sie tak nie przejmowac markery wszytskie sa w porzadku'.

Wiem ze to nic nie zmieni ze sie 'wyzale' tutaj ale na prawde to czekanie jest najgorsze nie wyobrazam sobie dnia kiedy bym sie dowiedzila ze mam po raz kolejny zlosliwy nowotor.. Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 2:21 pm    Temat postu: markery Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy wie ktoś gdzie można we wrocławiu wykonac markery nowotworowe bez skierowania??


przeniosłam temat. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Kwi 20, 2009 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja myślę, że większość laboratoriów powinno wykonywać, ale warto najpierw zadzwonić i się zapytać. wydaje mi się, że na własne żądanie i za odpowiednią opłatą nie powinno być problemu
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group