Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

majeutofobia- paniczny lęk przed ciążą

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 4:03 pm    Temat postu: majeutofobia- paniczny lęk przed ciążą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czesc;
Scharatkeryzuje Wam moja fobie:
"Wydawać by się mogło, że tak skuteczne środki antykoncepcyjne, jakimi dysponuje dzisiejsza medycyna, uwolnią kobiety od lęku przed niechcianą ciążą. Nic bardziej błędnego. Sen z oczu spędzać może także lęk pozbawiony jakichkolwiek racjonalnych przesłanek.

- Chociaż biorę tabletki, nawet gdy się nie kochamy, tylko "ostro pieścimy", ja mam wizję ciąży. Mimo regularnie stosowanej antykoncepcji, na ogół kilku środków jednocześnie, a czasem nawet przy abstynencji seksualnej - wiele kobiet poszukuje u siebie objawów ciąży. Obolałych, nabrzmiałych piersi, bolącego podbrzusza, zmian śluzu, zwiększonego apetytu, mdłości...

Naukowcy wśród długiej listy fobii wyróżniają też, zresztą nie tak rzadką, majeutofobię, czyli obsesyjny, nieracjonalny lęk przed ciążą (zwaną przez uskarżające się na nią internautki ciążofobią lub ciążoschizą). Myśli, że jest się w ciąży pojawiają się w bardzo różnych sytuacjach. Pretekstem mogą być nawet inne kobiety w ciąży, spotykane nagle częściej niż zwykle. Bo osoby, których dotyka majeutofobia potraktują to jako znak - dowód własnej ciąży. Udowodniona skuteczność środków antykoncepcyjnych czy wynik testu ciążowego jest dla nich argumentem tej samej wagi, co zmiany w żywieniu (niespodziewane zachcianki na słodkie, kwaśne czy nagły apetyt na śledzie). Specyfika każdej fobii polega bowiem na tym, że emocje grają pierwszoplanową rolę, spychając w cień wszelkie logiczne wyjaśnienia. Czasami lęk utrzymuje się pomimo otrzymania krwawienia miesiączkowego w terminie czy wykluczeniu ciąży przez ginekologa.

Ja juz sie lecze.... na chwile obecna nie widze efektow, ale moze jeszcze za wczesnie.... mam nadzieje jednak ze ktorego dnia obudze sie ze spokojnem....

przyłączyłam do Twojego tematu.
nie twórz osobnych tematów jeśli takie już istnieją, tym bardziej że jesteś ich autorką!!
w przeciwnym razie na forum robi się śmietnik.
następnym razem będzie ostrzeżenie.
Gosia85

_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Peek-A-Boo



Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Paź 31, 2009 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oj, taka odwrotność ciąży urojonej... Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lis 13, 2009 12:52 pm    Temat postu: jak pozybyc sie irracjonalnego leku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie;
Nie moge sobie poradzic z irracjonalnym lekiem, przed ciaza.
Caly czas robie testy ciazowe, albo domowe, albo w laboratorium....wydaje mnowstwo pieniedzy, i mimo, ze wyniki sa ujemne ja nadal zastanawiam sie czy nie zaszla jakas pomylka, czy np: nie pobrano mi za malo krwi, albo czy nie zakroplilam za malo....
Uzywamy tabletek i prezerwatyw, a mimo to wydaje mi sie, ze ja bede ta, ktora wpadnie mimo takich zabezpieczen.
Doszlo do tego, ze nie uprawiamy seksu.... w zeszlym miesiacu odstalam krwawienie z odstawienia ale bylo skape ( bylo to moje pierwsze opakowanie tabletek) , co spotegowalo moj lek i strach. Od tamtego momentu wcale sie nie kochalismy a ja juz zrobilam 5 testow ( dwa z krwi i 3 domowe-wszystkie negatywne)..... zupelnie nie potrafie sobie poradzic z tym lekiem, wykancza mnie, caly czas jestem przygnebiona, smutna, mysle tylko o tym....POMOCY
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Thor



Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 126

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 12:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie jestes gotowa na seks, chyba sama juz do tego doszlas. Nie wiem co moze dac Ci wiekszy dowod niz 2 badania beta HCG. Poczekaj na miesiaczke, moze ona Ci w koncu udowodni to, ze w ciazy nie jestes.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 12:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scarlett pogadaj o tym z psychologiem.
zwykle napisałabym żebyś zrobiła test- ale w Twoim wypadku nie ma to sensu, gdyż testy już robiłaś.
skoro bthcg wyszła ujemnie to w ciąży nie jesteś.
poza tym- tabletki nie działają poprawnie jeśli nie trzyma się ściśle zasad ich zażywania, a znając ciebie pewnie tego bardzo pilnujesz.
nie wiem jak Ci pomóc- jedyne co to poruszenie tego na terapii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzis ide na wizyte do psychologa, by pozbyc sie mojej fobii.
Przed wczoraj zrobilam kolejny test hcg.... wynik <0,1.
W sumie nie wiem po co...bo nie uprawialismy seksu po poprzednim badaniu krwi....
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scarlett wiedz, że to może być długa terapia.
ile masz lat wogóle?
ja też panicznie bałam się ciąży.
teraz wiem, że co ma być to będzie. zdecydowałam się na sex.
wiesz ja tylko przez jedno sę boje ciąży - że ja zniszcze te dziecko. ze bede zla matka. jak potrafilam uderzyc syna siostry tylko dlatego, ze za duzo mi krzyczal... to jak bede miala taka malenka bezbronna istotke przy sobie... ja moge te malenstwo skrzywdzic... i tylko dlatego sie boje..
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
scarlett



Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 194

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 11:08 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zagubiona_ona wiem, ze to moze byc dluga terapia, ale bardzo zalezy mi na tym, zeby moc cieszyc sie zyciem i byciem w zwiazku...
wreszcie dostalam krwawienie wiec mysle, ze wreszcie moge wyeliminowac ciaze.... a lat mam duzo, bo 28.....ale nie wiem czy kiedykolwiek bede gotowa na dziecko....
_________________
scarlett
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 11:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

scarlett wszystko z biegiem czasu Smile
ja tez juz mam dosc tych swoich lekow przed ciaza Wink i w sumie trzeba tez wrzucic na luz. inaczej oszalec idzie Smile
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group