Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Luteina w czasie ciązy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anula25



Dołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 3:11 pm    Temat postu: Luteina w czasie ciązy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyplątała sie do mnie infekcja grzybicza,lekarz oprócz clotrimazolu przypisał mi również luteine dopochwowo. Właściwie po co ta luteina? Dodam, że nie mam ciąży zagrożonej, w miarę dobrze się czuję i wszystkie wyniki mam prawidłowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sty 05, 2008 4:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli wszystko z ciążą jest w porządku, to nie mam pojęcia Shocked
na infekcje luteina na pewno nie jest.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
*olka*



Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 11:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc chcialam zapytac czy amoksiklav nie jest szkodliwy dla dziecka dodoam ze lekarz tylko zapytal czy mam problemy z siusianiem odpowiedzialam ze nie i powiedzial ze tak na wszelki wypadek mam brac bo cos chyba w moczu wyszlo jest to moja pierwsza ciaza wiec sie boje prosze o odpowiedz

z tym moczem to on wie co wyszlo tylko ja bylam w takim szoku ze zaopmnialam pozdrawiam i czekam na odp


posty połączyłam ------ emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Lut 09, 2008 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pewnie jakaś bakteria się pojawiła w moczu. akurat penicyliny (w tym amoksycylina) są jak najbardziej bezpieczne w czasie ciąży, nie działają bezpośrednio, nie mają działania toksycznego na płód i nie powodują żadnych wad rozwojowych. tak więc spokojnie stosuj się do zaleceń lekarza, bo prędzej nieleczone zakażenie może niekorzystnie wpłynąć na płód niż amoksiclav Wink

ps. ale ponieważ jest to antybiotyk o szerokim spektrum działania, to dobrze będzie jak będziesz stosowała osłonowo probiotyki Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta8702



Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: tarnów
PostWysłany: Pią Maj 02, 2008 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

anula25 ja luteine bralam poniewaz grozil mi porod przedwczesny od 30 tygodnia i zebym nie urodzila za wczesnie bo nie za dobrze dla dziecka, dziwie sie ze lekarz kazal ci brac luteine
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia szulc



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja jestemw 28 tc i lekarka zapiasla mi luteine dwa razy dziennie pzrez tydzien nie chciala mi powiedziec dlaczego i kazala mi lezec
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Cze 04, 2010 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Luteina wzmocni fazę progesteronową . Nie wiem czemu gin Ci nie wytłumaczył. Tylko niepotrzebnie teraz się martwisz
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
natalia szulc



Dołączył: 08 Gru 2009
Posty: 31

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

teraz jeszcze biore luteine powiedziala ze sie zamknelo
strasznie pochna mi nogi a tak ogolnie to jestem szczesliwa ze bedziemy miec dziecko juz pzred slubem planowalismy ale nic z tego a jak stracilam prace to zaszlam w nastepnym miesiacu pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group