Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

luteina a ciąża?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka_



Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 12:45 am    Temat postu: luteina a ciąża? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam małe pytanko do Was. Mianowicie chodzi o to, że :
- kilka miesięcy temu zaniknęła mi miesiączka, ale jak wiadomo owulacja mogła nadal występować i w bardzo małym stopniu mogło dojść do ryzyka ciąży. w małym, no ale zawsze jednak jakieś ryzyko jest.
- udałam się do ginekologa, w związku z tą miesiączką. dostałam receptę na luteinę. brałam ją 10 dni, rano i wieczorem. skońvczyłam brac w sobote, a w niedziele rano mialam juz okres. ciagnal mi sie do dzisiaj [ czwartek ] i byl dosc obfity.
- i tutaj mam zapytanie : czy w takiej sytuacji mozna byc w ciazy?
luteina, jak czytalam, jest rowniez stosowana do utrzymywania ciąży, ale nie wiem zbytnio jaki ma dokladnie cel..
Nie jestem jakimś expertem w tych sprawach dlatego pytam się Was i licze na jakąkolwiek odpowiedz.. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 1:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli bylas u ginekologa ze wzgledu na spozniajacy sie okres to napewno wykonal badanie aby pptwirdzic lub wykluczyc ciaze.Skoro przepisal Ci luteine na wywolanie okresu wiec wykluczyl ciaze.To normalne ze dostalas okres luteina wlasnie po o jest.Zazywaja ja rowniez niekotre kobiety w ciazy na podtrzymanie ciazy aby uniknac ewentualnego poronienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agnieszka_



Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 21, 2006 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie, nie.. nie wykonywal wlasnie zadnego badania zeby stwierdzic lub wykluczyc ciaze..
to zagrozenie ciązą wyniklo w sobote, a na badaniach bylam w srode.. wiec zreszta ani na usg nic zobaczyc nie mogl.. a badan tez nie robil..
zapytal sie tylko czy uprawialam sex - powiedzialam prawde, ze nie, jestem dziewicą.. wiec o ciazy nawet nie myslal..
ta sytuacja to byla taka troche nietypowa ale jak wiadomo w ciaze nie mozna zajsc tylko i wylacznie podczas pelnego stosunku.. fakt, prawdopodobienstwo jest baaardzo male, ale zawsze lepiej wiedziec na 100% ze jest okej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mamusia



Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 1:00 am    Temat postu: czy braniu luteiny morzna zajść w ciąże?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy przy braniu luteiny morzna zajść w ciąże?? a i jeszcze jedno czy istnieje morzliwosc ze w ciąży bedzie wystepowal okres po luteinie ?
w czasie pierwszej ciazy nie mialam okresu ani krwawienia. opwinnam jeszcze dodac ze obecnie staramy sie o drugiego dzidziusia wiec stosunki sa i sa czeste
za odpowiedz dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 1:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

luteina nie jest środkiem antykoncepcyjnym i jak najbardziej można przy jej braniu zajść w ciążę. zwykle przyjmuje ją się w celu uregulowania miesiączek, przy pms, endometriozie, wtórnym braku miesiączki, niepłodności i poronieniach zagrażających dla podtrzymania ciąży. więc spoko.
i myślę, że jak zajdziesz w ciążę to i krwawienia miesiączkowego nie powinno być.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Justynka!!



Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 7:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka a czy luteinę może brać każdy tzn. bez konsultacji z lekarzem na własną rękę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Gru 17, 2007 11:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej nie, jest to lek na receptę, więc na własną rękę nie radzę. zwłaszcza, że to lekarz ustala w których konkretnie dniach cyklu ma być przyjmowana.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Objawy ciąży Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group