Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Lunatyzm?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mysza92



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 7:56 pm    Temat postu: Lunatyzm? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem. Niedawno zdarzyło mi się coś takiego. Wstałam, gdy zadzwonił budzik. Zaczęłam się ubierać. Nagle dotarło do mnie że coś jest nie tak. Czemu na dworze jest tak ciemno? Zwykle jak wstaję, jest już jasno. Spojrzałam na zegarek. 3:19. Co?? Ale przecież dzwonił budzik, na pewno! Sprawdzam budzik. Nastawiony na normalną porę wstawania. Byłam pewna że dzwonił, a nie dzwonił, a na dodatek wstałam o 3:19!
Ale to nie wszystko. Już kilka razy doświadczyłam czegoś podobnego:
- Na wycieczce w nocy szukałam chipsów. Potem nic nie pamiętałam.
- Byłam w ubikacji (rodzice tak mówili). Nic nie pamiętałam.
- Zasnęłam na swoim łóżku, obudziłam się na kanapie, pod kocem. Nie pamiętałam żebym się przenosiła.
- Obudziłam się od pasa w dół naga. Spodenki leżały w nogach łóżka. Nie pamiętałam żebym je zdejmowała.
- Wstałam, zapaliłam światło i zaczęłam się ubierać. Weszła mama i pyta się co robię. Okazało się że jest pierwsza.
Czy to lunatyzm czy coś takiego? Czy mam się czym martwić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A moge wiedziec ile masz lat? Z tego co czytałam, to lunatyzm często spotykany jest u dzieci, zwłaszcza w wieku 12-14 lat. W tym przypadku nie jest chorobą, bo jego występowanie związane jest z niedojrzałością centralnego układu nerwowego, czy cos takiego. Jezeli chodzi o ludzi w starszym wieku to nic innego jak choroba, na którą dotąd nie znaleziono metod leczenia. Zazwyczaj związany jest ze stresem, lękami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mysza92



Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam lat 16,5 Smile Możliwe że to od stresu i lęków, bo stresu związanego z dojazdami, szkołą, nauką mam dużo, a poza tym cierpię na fobię społeczną. Dzięki za odpowiedź Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewelina15253



Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 206

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Polska/ z nad morza
PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No to to by wiele wyjaśniało, jezeli cierpisz na fobię społeczna, moze sie to wlasnie przejawiac lunatyzmem. Nie ma za co Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zagubiona_ona



Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 127

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach


PostWysłany: Sob Sie 08, 2009 5:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jaw sumie na lunatyzm cierpie od dzieciństwa Wink
wszyscy się przyzwyczaili. a jak opowiadają co ja wyprawiam to się śmieje Smile
ale raz miałam sytuację, że obudziłam się z czarnymi stopami brudnymi od ziemii. koldra byla rozrzucona.

raz mama się przestraszyła bo nagle wstałam wyglądałam na przytomną. odebrałam demofon bo myślałam że dzwoni. powiedziałam że już schodzę i otworzyłam balkon i zaczynałam wspinać się na barierke. a moi rodzice mieszkają na 4 piętrze...
_________________
We collect our phobias
Our sicknesses
Feel so good only when we can complain

Riverside - Schizophrenic Prayer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group