Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leworęcznośc z praworęcznością?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarianQ



Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 10:03 pm    Temat postu: Leworęcznośc z praworęcznością? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam Was Serdecznie

Jestem praworęczny tzn. jem trzymając lyżke w prawej ręce, piszę prawą ręką
Lecz w paru czynnościach wygodniej i lepiej jest mi lewą ręka a mianowicie:
1. Zawody strzeleckie (Jak ty trzymasz ten karabinek?!?!)tzn wszyscy na prawe ramie bron a ja na lewe ramie(celniej wygodniej, przez prawe jak probowalem to nawet nie moge sięgnąć okiem w stronę celownika)
2.Jakaś praca w domu(Jak ty trzymasz ten szpadel ?!?)
3.Praca Stihlem(Wygodnie Ci tak? Jak ty tak możesz robić ?!?)
No i napewno parę innych też by się znalazlo
A z nogą jak ?:
Obunożny ale gdy np. podczas gry w pilke to prawą i lewą wchodzą strzaly. takze wielkiej roznicy z nogami nie ma<obunożny>
Czy to zjawisko ma jakąs swoją nazwę czy zaszla jakas roznorodnośc genetyczna? Dodam, że mój wujo ma indentycznie to samo. Opowiadal, że nieraz w wojsku mial lekkie problemy na strzelnicy ... Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sro Lip 23, 2014 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Wydaje mi się, że to coś typu "oburęczność", część czynności potrafisz wykonywać jedną ręką a część drugą. Jak sobie sprawdzałem z ciekawości jest to chyba rzadki przypadek. Przyczyny genetyczne, więc nie do końca jasne. Podobno sami specjaliści do dziś nie potrafią szczegółowo wyjaśnić tego zjawiska, teorie i jakieś poszlaki. Co do piłki nożnej to powinieneś się chyba cieszyć nie? Zawodnik, który gra dwoma nogami to skarb Razz

Musiałeś cześć genów odziedziczyć po wujku i tak to się stało, że też masz takie umiejętności Wink Ale chyba to nie przeszkadza jakoś bardzo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group