Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

leki przeciwbólowe a ojcostwo

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilan



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:52 pm    Temat postu: leki przeciwbólowe a ojcostwo Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam 28 lat, a mąż 30. Mamy 3 letnią córeczkę i chcielibyśmy mieć 2-gie dziecko. Zastanawiamy się jednak, czy będzie bezpiecznym poczęcie dziecka, w momencie gdy mąż przyjmuje tramal (od roku) 3*100 dziennie?
Bardzo proszę o poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Kwi 04, 2011 8:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na pewno jest to lek z grupy ryzyka i w ciąży kobieta może go przyjmować jedynie przez krótki czas i tylko w razie konieczności. Jeśli chodzi o mężczyzn to wykonywano badania i wykluczono jakoby lek ten miał wpływ na płodność oraz rozwój potomstwa.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilan



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy wiesz może kto robił takie badania? gdzie o nich czytałaś? ... chętnie poczytam...
dzięki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co nie pamiętam publikacji ale miałam cały wykład na temat tego leku więc tyle wiem Wink
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kamilan



Dołączył: 04 Kwi 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 7:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy są leki, przy których mężczyzna nie powinien mieć dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Kwi 05, 2011 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ogólnie jak dobrze pamietam to leki ewentualnie mogą pogorszyć nasienie czyli np. uszkodzić plemniki. Kiedy do tego dojdzie nie zajdziesz po prostu w ciąże. Niektóre właśnie lekarstwa w ten sposób działają ..obniżają płodność . Ale nie działają wiecznie Wink . Zazwyczaj po odstawieniu wszystko wraca do normy. Wśród tych leków jest np.metronidazol ,tetracykliny ,leki na zaburzenia endokrynologiczne ( tarczyca) itd. W skrócie nie przypominam sobie aby były jakieś leki które powodują wady u dziecka . Jednakże są lekarstwa które osłabią nasienie. Pogorszą parametry np. ruchliwosc lub całkowicie zmutują budowę . Takie plemniki generalnie nie mają szans na zapłodnienie jajeczka. No ale lepiej jednak odczekac około 2-3 miesięcy od zaprzestania brania leków.
Dużo bardziej znaczące są leki brane przez kobietę i na tym raczej trzeba się skupić.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group