Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Leczenie powtórne kanałowe pod mikroskopem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
issasq



Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 06, 2014 5:56 pm    Temat postu: Leczenie powtórne kanałowe pod mikroskopem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pewien problem. Otóż jakiś rok temu rozpoczęłam leczenie kanałowe zęba. Już chodziłam z ostatnim lekarstwem po trutce, miałam przyjść na założenie plomby, ale jakoś tak nie miałam cZasu, a i nie bolało, to zapomniałam. W kwietniu babeczka zapomniała odwołać wizyty, a w lipcu, jak się okazało, dostałam stanu zapalnego (moja dentystyka była akurat na urlopie). Ten stan zapalny miałam w okolicach martwego zęba i naprzeciwko na dole. Dentystka zapchała mi zęba jakimś lekarstwem. Ból przeszedł po antybiotyku. O zębie znowu zapomniałam, aż pewnego ostatnio to lekarstwo mi po prostu wypadło. Poszłam wtedy do dentystyki, a ta powiedziała mi, że muszę mieć zęba leczonego pod mikroskopem, bo za długo w czasie się rozciągało to leczenie. Nie chciała mi zakleić dziury, bo powiedziała, że jak to zrobi, to on mnie będzie bolał. Tylko że on mnie w ogóle nie boli, stan zapalny w buzi mam co jakiś czas, jak się najem ostrych czipsów i sobie ponacinam podniebienie / dziąsła to mnie czasami boli, jak naprawdę przesadzę. Ale ząb mnie nie boli od momentu, kiedy go zatruła, czyli już jakiś rok. Czy leczenie pod mikroskopem jest naprawdę konieczne, czy babeczka chce mnie naciąć na 1000 złotych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
modliszka
Spamer


Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 19, 2016 5:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

leczenie kanałowe pod mikroskopem na pewno jest bardziej precyzyjne, może być u ciebia taka potrzeba, ale skonsultuj sie na wszelki wypadek jeszcze z innym stomatologiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 21, 2019 10:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kilka lat temu w wyniku urazu mechanicznego (poślizgnęłam się pod prysznicem) prawa jedynka górna została złamana i druga jedynka i prawa dwójka martwe na dodatek stało się to na wakacjach nad morzem, do dentysty poszłam dopiero po kilu dniach jak byłam juz w Łodzi. Kompozytem mi dosztukowała złamany ząb ale to tylko w sumie prowizorka. Na dodatek jak wiadomo zeby martwe ciemnieją i są kruche czyli cały czas musiałam uważać jak jem...i tak przez kilka lat. W lutym pogadałam z szefową, przemogłam się (psychicznie miałam wielki uraz do stomatologów, sprawili mi tyle bólu przez te przednie zęby ze szok) i zaczęłyśmy działać. Najpierw skomplikowane leczenie kanałowe wszystkich trzech na przodzie, w zeszły czwartek i piątek zaś zajęłyśmy się protetyką-szlifowanie zębów itp. Bolało bardzo pomimo znieczuleń, zarówno podczas tych dwóch dwugodzinnych zabiegów jak i potem w domu. Po tym całym szlifowaniu nie mam aż trzech zębów a raczej koron zębów bo korzenie są w dziąśle myślałyśmy że tylko ta złamana jedynka będzie taka ale tamte były też martwe i słabe i pokruszyły się podczas szlifowania.

Sama obecnie zastanawiam się raczej nad implantami:
https://studiose.med.pl/implanty/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 21, 2019 2:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Co się nacierpisz to twoje. Ale już bliżej jak dalej. Wiem jak to boli. Też to przechodziłem. Ale teraz wszystko się trzyma i jest ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Stomatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group