Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Laryngologia

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mihau



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 03, 2009 7:06 pm    Temat postu: Nieżyt nosa - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem i nie wiem w jakim dziale szukac rozwiazania. Mam katar, ale nie zwykly zimowy katar. Przez caly czas czuje, mniej wiecej na wysokosci ponad "jablkiem adama", nagromadzony sluz. W rzaden sposob nie moge sie go pozbyc. Problem ten mam przez caly rok lecz w okresie zimowym jest on bardziej nasilony. Wybieram sie wkrotce do lekarza ale wczesniej, w miare mozliwosci, chcialbym sie dowiedziec co mi jest. Dodam ze zatoki mialem juz kilkakrotnie przeswietlane i lekarz nic nie stwierdzil (nie wiem czy to jest istotne:). Z gory dziekuje za pomoc.

Utworzyłam temat zbiorczy / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmm, trudno powiedzieć. Udaj się do lekarza może mocny antybiotyk coś poradzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a moze jakiś wymazik by sieknąć?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mihau



Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 04, 2009 12:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

do lekarza sie wybieram wlasnie, tylko pomyslalem ze moze bedziecie wiedziec po objawach co mi jest Smile ale i tak thx.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olka8888



Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 23, 2009 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od 2 tygodni mam problem najpierw zlapal mnie kaszel mecze sie z nim do dzis teraz mi sie juz odrywa..ale katar ktpry zlapal mnie tydzien temu mam do dzis:(( tyle ze nie mialam nigdy takiego kataru..kazdego ranka kiedy mam nadzieje ze obudze sie i bedzie lepiej jest to samo mam ciagle zatkany nos:((( ale dlaczego??? bylam u lekarza nie mam nic na plucach i oskrzelach ale ten nos ;/ lekarka dala mi krople ale juz wczesniej uzywalam kropli zeby spac normalnie a z tego co wiem caly czas nie mozna uzywac prosze niech mi ktos pomoze ( zawsze wierzylam w rady forum

Nie zakładaj nowego tematu jeśli istnieje pokrewny i nie pisz kilku takich samych postów w kilku tematach.Forum to nie śmietnik, przeczytaj regulamin. Powtarzające się posty usunęłam / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Grzecho92



Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 2:43 pm    Temat postu: Laryngologia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam! mam 17lat na wiosnę dostałem silnego kataru myślałem że to jest spowodowane jakąś alergią nawet byłem u lekarza i przepisał mi jakiś preparat od alergii ale to nie pomogłoSad Wiec myślałem aby przeczekać okres pylenia sie różnych roślin ale to nic nie dało no i mamy już prawie jesień a katar nie ustępuje dodam jeszcze że nie jestem alergikiem i katar nasila się rano i wieczorem w ciągu dnia mi nie dokucza.



Proszę o pomoc bo smarkam się tak już z pół roku i boje się że to coś groźnego

Shocked

temat przyłączyłam do odpowiedniego "działu"
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Wrz 20, 2009 5:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Musisz się udać do laryngologa. Niech spr czy z zatokami wszystko ok, ewentualnie obierze wydzielinę do badania.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Orad



Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 2:42 pm    Temat postu: Problem z Migdałkami ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Chyba mam problem z migdałkami. Tak naprawdę zainteresowałem się nimi dopiero jak przeczytałem, że są z jednym z powodów chrapania (a chrapię podobno dość mocno).

To co zauważyłem lekko mną "wstrząsneło". Prawy migdałek prawie styka się ze środkowym, a lewy też jest sporo powiększony ale stanowi około 1/3 tego prawego.

Od kilku lat (około 2, moze troszkę więcej) moja temperatura przez większość dni w roku wynosi około 37, a najlepsza jaką udało mi się zmierzyć to 36,7 (36,6 nie miałem chyba od kilku lat. (Jeden aspekt mnie dziwi - zawsze rano gdy się budzę mam między 36,1-36,5 a potem nawet godzinke po obudzeniu wraca do blisko 37.)
Wydaje mi się i raczej tak jest, że mam dużo gorszą pamięć (jakoś z nauką daję radę, ale zauważyłem, że muszę poświęcać więcej czasu - magnez nie pomaga :/ - ciężko jest zapamiętać trudniejsze wzory, które po kolokwium/egzaminie zapominam i się mylę, a o regułkach już nie mówię - dawniej byłem w stanie nauczyć się wiersz bez pomyłek w praktycznie 10-15 minut, biorąc udział w konkursie recytatorskim, a obecnie zapamiętanie regułki kilkuzdaniowej idealnie jest wręcz niemożliwe i muszę zastępować wyrazy odpowiednikami by miało to sens)

Zauważyłem też większą potliwość - nawet gdy jest chłodno. Nawet lekki ruch, spacer i już się pocę :/ (dawniej tak nie było).

Jeszcze dwa lata temu raz na dwa tygodnie plułem krwią, ostatnio dzieje się to codziennie rano i wieczorem, nieraz wciągu dnia. Nie pluję strasznie no ale 5-10 splunięć i na dłuższy czas jest spokój. (i to nie jest czysta krew tylko zmieszana ze śliną).
Będąc niedawno u denstysty nie ówiłem o tym ale spytałem się czy mam coś z dziąsłami (bo myślałem, że to możę od tego) jedna ksą one w jak najllepszym porządku (podczzas mycia zębów nie leci mi krew).

Uprawiając sport szybko (za szybko) się męczę. Zbiera mi się na wymioty (ale nigdy do tego na szczęście nie doszło). Robię się blady i wszystko widzę jakby przez mgłę, takei uczucie jakby wytężał się słuch (bardzo ciekawe, bo nagle słychać szepty na, któe nie zwróciłbym normalnie uwagi) i tak muszę dochodzić nawet przez 10 minut do siebie.
Takie coś zdarza się tylko jak musze wykonywać dane ćwiczenia np na wf, bo jak gram ze znajomymi w nogę to mogę sobie odpuścić co jakis czas / zmienic sie z kims na boisku, ewentualnie chwile w spokoju potruchtać i mniej się starać.

Dopiero teraz sie doweidziałęm, zę jak byłem mały (około 3 lat, czyli kilkanascie lat temu Very Happy) Miałem straaaasznie duże migdałki i chodząc harczałem :/.
Jakoś wyleczyło się to antybiotykami i jakimiś lekami.

Czy te objawy mogą mieć związek z migdałkami i czy możliwe jest zmniejszenie się migdałków poprzez terapię lekową.

Wycinanie migdałków to ostateczność - słyszałem, że jest straszne :/ i przez długi okres trzeba żyć na środkach przeciwbólowych.


Przenoszę do tematu Laryngologia/carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ulkam



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 2:04 pm    Temat postu: FLEGMA w gardle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od 2 lat zbiera mi się flegma w gardle poszłam do laryngologa z tym problemem i dostałam skierowanie do szpitala. W szpitalu zrobili mi badania w tym na obecność robaków (ujemne) i wymaz z nagłośni gardła. Okazało się że w gardle mam bakterie pneumocystoze, po 2 tyg leczenia jest lepiej dostałam bactrim forte i czuje się coraz lepiej Smile przed leczeniem nie mogłam spać flegmy było tak dużo że miałam przekrwioną tchawicę. POLECAM LARYNGOLOGA I WYMAZ GARDŁA ) pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ulkam



Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 25, 2009 2:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj jeśli flegma to zrób sobie wymaz z gardła a najlepiej idź do laryngologa i opowiedz o wszystkim Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group