Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kwas foliowy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 12:57 pm    Temat postu: Kwas foliowy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, od dłuższego czasu staramy się o dziecko i... coś nam nie wychodzi. Z pierwszą ciążą nie miałam problemu, a z tą drugą, ani rusz... Pani doktor powiedziała mi ostatnio, że mogę mieć problem z przyswajaniem kwasu foliowego i że takie problem ma wiele kobiet. Wiecie coś na ten temat? Co robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator

Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co to ma niby do rzeczy?? Miałaś robiony monitoring cyklu,badania hormonów itd

Powrót do góry
Tinny

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam, miałam kochana. I niby wszystko jest ok. Pani doktor chciała mnie uczulić na te niedobory, bo mają wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Mówiła, że powinnam brać kwas już teraz, a najlepiej gdybym przyjmowała metafolinę. Dla mnie trochę czarna magia, dlatego tak dopytuję. Naczytałam się o wrodzonej wadzie cewy nerwowej i tak się stresuję tym kwasem teraz...
Powrót do góry
wind_of_hope
Moderator

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach

PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tinny a ile dziewczyn zachodzi w nieplanowana ciaze i nie w głowie im kwasy foliowe? i co .. rodza zdrowe dzieci..
nie przejmuj sie na zapas!
wszystko bedzie dobrze.
łykaj folik albo pochodne i nie stresuj sie. a skad lekarka moze wiedziec ze zle przyswajasz? co ma rentgen w oczach?
tak jak pisała Tosia trzeba spr czy masz owulke itp ,a moze z mezem cos nei tak? badaliscie nasienie?
ile czasu sie staracie?

Powrót do góry
tosia81
Moderator

Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach

PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy jest ważny w pierwszych 3 miesiącach ciąży bo wtedy włąnie tworzy się cewa nerwowa. Co do zajścia w ciąże to wpływu nie ma. Trzeba sprawdzić owulke

Powrót do góry
marta3432

Wysłał podziekowań: 0

PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy raczej nie ma wpływu na zajście w ciążę, ale faktycznie ciężko się wchłania, więc oprócz odpowiedniej diety trzeba brać go w tabletkach. Za to inne witaminy tak, mają wpływ, trochę się tym wszystkim interesowałam, bo sama miałam z tym problem, ---------- Może spróbuj je wprowadzić do swojej diety?
Powrót do góry
ariela

Wysłał podziekowań: 0

PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Syntetyczny kwas foliowy wchłania się w całości. Gorzej jest z folianami z warzyw bo większość ginie podczas gotowania albo sie ulatnia.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1