Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kwas foliowy?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 12:57 pm    Temat postu: Kwas foliowy? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, od dłuższego czasu staramy się o dziecko i... coś nam nie wychodzi. Z pierwszą ciążą nie miałam problemu, a z tą drugą, ani rusz... Pani doktor powiedziała mi ostatnio, że mogę mieć problem z przyswajaniem kwasu foliowego i że takie problem ma wiele kobiet. Wiecie coś na ten temat? Co robić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 1:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co to ma niby do rzeczy?? Miałaś robiony monitoring cyklu,badania hormonów itd
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 6:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miałam, miałam kochana. I niby wszystko jest ok. Pani doktor chciała mnie uczulić na te niedobory, bo mają wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Mówiła, że powinnam brać kwas już teraz, a najlepiej gdybym przyjmowała metafolinę. Dla mnie trochę czarna magia, dlatego tak dopytuję. Naczytałam się o wrodzonej wadzie cewy nerwowej i tak się stresuję tym kwasem teraz...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tinny a ile dziewczyn zachodzi w nieplanowana ciaze i nie w głowie im kwasy foliowe? i co .. rodza zdrowe dzieci..
nie przejmuj sie na zapas!
wszystko bedzie dobrze.
łykaj folik albo pochodne i nie stresuj sie. a skad lekarka moze wiedziec ze zle przyswajasz? co ma rentgen w oczach?
tak jak pisała Tosia trzeba spr czy masz owulke itp ,a moze z mezem cos nei tak? badaliscie nasienie?
ile czasu sie staracie?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Nie Cze 30, 2013 2:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy jest ważny w pierwszych 3 miesiącach ciąży bo wtedy włąnie tworzy się cewa nerwowa. Co do zajścia w ciąże to wpływu nie ma. Trzeba sprawdzić owulke
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marta3432



Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 16, 2014 3:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy raczej nie ma wpływu na zajście w ciążę, ale faktycznie ciężko się wchłania, więc oprócz odpowiedniej diety trzeba brać go w tabletkach. Za to inne witaminy tak, mają wpływ, trochę się tym wszystkim interesowałam, bo sama miałam z tym problem, ---------- Może spróbuj je wprowadzić do swojej diety?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ariela



Dołączył: 29 Maj 2008
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 03, 2014 9:51 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Syntetyczny kwas foliowy wchłania się w całości. Gorzej jest z folianami z warzyw bo większość ginie podczas gotowania albo sie ulatnia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila00



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 15, 2018 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kwas foliowy raczej nie ma wpływu na płodność Smile Może po prostu przez stres nie wychodzi? Co do problemów z przyswajaniem klasycznego kwasu foliowego wystarczy brać jego ciut droższą i lepszą formę- l-metyfolian wapnia, na przykład suplement mamadha premium go zawiera
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malasyrenka



Dołączył: 06 Kwi 2018
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Pon Kwi 16, 2018 8:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Żeby wiedzieć czy ma się problemy z przyswajaniem kwasu foliowego wypadałoby zrobić odpowiednie badania.

O niedoborach kwasu foliowego można poczytać tu https://cheers.com.pl/wiedza/niedobor-witaminy-b9-objawy/

Warto brać kwas foliowy pozbawiony chemicznych skłądników, czyli omijać syntetyczne kwasy foliowe. Mi lekarz zalecił naturalną witaminę B9, jest trochę droższa od syntetycznej opcji, ale jest na pewno bezpieczniejsza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group