Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ku przestrodze > zaordynowany Gabax

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysztof_wandelt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lip 11, 2006 7:13 pm    Temat postu: Ku przestrodze > zaordynowany Gabax Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja mama (89,5 lat) przechodzi 6 tydzień półpasca - dermatologicznie juz jest OK, ale neurologicznie koszmar i do tego te upały...
Dzisiaj przyjechała doktor neurolog i przepisała zastrzyki oraz pigułki Gabax.
Powinienem zajrzeć do encyklopedii leków i dopiero wyruszyc na poszukiwania, ale chciałem kupic z marszu... w aptekach NIET! w hurtowniach NIET! nikt nie zaproponowął zamiennika - zjeździłem wiekszośc znanych mi starych aptek z tradycjami, pomijajac te, których jest tyle ile wiat MPK. przejechałem około 15 km, żeby sie wreszcie dowiedziec, Gabax jest juz nie produkowany (Kutno) i obecnie zastępuje go Neurontin (Freiburg) - proste? proste! ale nie za bardzo Smile
Dlaczego wczesniej mnie nie poinformowano o zamienniku wydawanym na tę samą receptę? Ignorancja czy arogancja?!
Jest to lek bardzo specjalistyczny na padaczkę, ale nawet od technika farmaceuty wymagać trzeba troche wiecej niz sczytanie informacji z monitora i to nie za dokładnie.
Dlatego radzę w takich sytuacjach samemu zapoznac się z encyklopedią leków (aktualna)...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ruler
Gość









PostWysłany: Pią Lip 14, 2006 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiscie mialbym raczej wieksze pretensje do lekarza, ktory przepisal lek....no ale juz dawno przestalem wierzyc, ze lekarze po zdobyciu dyplomu staraja sie byc na bierzaco z medycyna.
Powrót do góry
krzysztof_wandelt



Dołączył: 11 Lip 2006
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lip 19, 2006 1:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ruler napisał:
Osobiscie mialbym raczej wieksze pretensje do lekarza, ktory przepisal lek....no ale juz dawno przestalem wierzyc, ze lekarze po zdobyciu dyplomu staraja sie byc na bierzaco z medycyna.


lek po 7 tygodniach cierpień radykalnie pomógł - mama jest zachwycona, dla niej to wsio ryba jak sie go zwie...
Pokazcie mi neurologa, który odwazy się leczyć powikłania neurologiczne po półpasciu, lekiem na padaczkę.
Ja rzuciłem palenie po 40 latach przechodząc kuracje Zybanem, który pierwotnie był lekiem na silne depresje.
Dalej mam pretensje do famaceutów, ktorych rola jest wskazywać zamienniki, a nie rozkładac ręce - to tez umiem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group