Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Które diety stanowczo odradzacie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rrrgirl



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 06, 2015 9:32 pm    Temat postu: Które diety stanowczo odradzacie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukam jakiejś diety dla siebie na schudnięcie i rozważam za i przeciw kilku z nich. Możecie, na bazie swoich doświadczeń, napisać mi które diety stanowczo są niefajne, bo np. są niebezpieczne dla zdrowia lub powodują efekt jo-jo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mazurka-mazurkiewicz



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 07, 2015 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jakieś takie, co bardzo ograniczają kalorie oraz jednoskładnikowa. Dobra dieta powinna być zrównoważona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Rrrgirl



Dołączył: 06 Paź 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 09, 2015 11:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a próbował ktoś przejść na Dukana? słyszałam, że to dość ryzykowna dieta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ola89



Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 24, 2016 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie wierzę kompletnie w żadne tego typu diety. Jest ich wiele - 1000kcal, 1500kcal, jednoskładnikowe, nie łączenia, kapuściana...Po prostu mnóstwo. Uważam, że nawet jeśli uda się schudnąć na tego typu diecie, to efekt będzie raczej krótkotrwały i zawsze skończy się efektem jo-jo. Najlepiej wprowadzić pewne zmiany, na stałe. Na przykład zamienić białe pieczywo/ryż/kaszę/makaron na te w wersji pełnoziarnistej. Zamiast kolorowy napojów pić wodę niegazowaną lub herbaty ziołowe. Takich zdrowszych zamienników jest całe mnóstwo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
donut



Dołączył: 20 Kwi 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 07, 2016 4:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nie polecam diety czekoladowej. Moją koleżankę przekonała nazwą i przyzwolenie do zjadania czekolady podczas jej trwania. Stosowała się do niej jakiś czas, już nawet nie pamiętam jaki. Efektów nie było widać w ogóle, a później to nawet przytyła. Uważam, że aby schudnąć potrzeba po prostu przyzwyczaić się do zdrowych zasad żywienia oraz ograniczyć troszkę liczbę kalorii. I oczywiście sport to zdrowie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna79



Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 9:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ponoć dieta Dukana, ale nie "testowałam" jej na sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Baranoska



Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 01, 2017 6:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dukana nie warto, wyniszcza organizm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Angelikaa2



Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mazurka-mazurkiewicz napisał:
jakieś takie, co bardzo ograniczają kalorie oraz jednoskładnikowa. Dobra dieta powinna być zrównoważona


Masło maślane. Dieta z definicji ma ograniczać kcal. Nie baw się w żadne wymyślne diety, tylko po prostu ogranicz spożywane kalorie i ott wyjdzie ci super dieta. Odstaw napoje słodzone, cukry. Jedz mniej do tego więcej się ruszaj i będziesz systematycznie chudła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zrzucbrzuch



Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Sty 18, 2019 9:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem ryzykowne są diety oparte na wykluczaniu jakiś składników z diety bo powodują do niedoborów. Dobra dieta powinna zawierać wszystkie składniki ale dobrane w odpowiednich proporcjach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kreciamama



Dołączył: 20 Kwi 2017
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 26, 2019 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja odradzam dietę kapuścianą...chudnie się na niej prawda...lecz później zwykle jest efekt jo-jo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group