Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

krwiak na głowie noworodka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marecki27-1979



Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: szczecin
PostWysłany: Nie Maj 24, 2009 2:34 pm    Temat postu: krwiak na głowie noworodka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym wiedzieć czy krwiak na głowie mojego syna to coś poważnego.Syn już 3 dni jest wśród nas.Krwiak się wczoraj wieczorem pojawił po kąpieli,wygląda jak guz,ale lekarz powiedział że nie ma się czym martwić .Kiedy narzeczona go urodziła wszystko było okay,a teraz ten krwiak, jest on wielkości 1,5 cm2 po prawej stronie głowy.Według mnie stało sie to przez nieuwagę osoby ,która go myła,ale jest to tylko domysł.
Czy może on mieć wpływ na rozwój naszego skarbu?
Co możemy z tym kłopotem zrobić?
Czy są może jakieś maści,itp,może masaż ?
Czy po prostu mamy czekać pokornie na to co przyniesie czas?

Za pomoc z góry dziękuję.
Marek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwunia1986



Dołączył: 27 Cze 2008
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2009 11:21 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaj!!
moja coreczka jest nieco duzej na swiecie ,bo ponad miesiac,ale mala tez ma krwiaka i mi lekarka powiedziala,ze musimy bacznie obserwowac czy sie nie powieksza,bo jezeli zaczal by rosnac od razu mamy sie zglosic do szpitala badz do jej lekarza,ale u mojego maluszka nie rosnie..a wiec radze aby obserwowac i nie panikowac za wczau.
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Maj 29, 2009 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

marecki27-1979 napisał:
Czy są może jakieś maści,itp,może masaż ?

no ja bym zdecydowanie odradzała wszelki masaż!
główka jest bardzo delikatna, zwłaszcza że dziecku nie zrosło się jeszcze ciemiączko. należy więc unikać wszelkiego ucisku i masaży.
maści też bym nie stosowała bez porozumienia z lekarzem- może to tylko zaszkodzić.
tak jak pisała Sylwunia- obserwujcie czy krwiak się nie powiększa. w razie czego- do szpitala.
a czy narzeczona rodziła naturalnie?
bo musisz wiedzieć, że poród naturalny to ogromny wysiłek zarówno dla matki jak i dla dziecka. często bywa tak, że krwiaki pojawiają się kilka dni po porodzie- właśnie ze względu na to jak przebiega poród. myślę, że jeśliby to było z winy kogoś kto go kąpał to oprócz krwiaka byłby też siniak (albo najpierw siniak a pod nim krwiak).
w razie wątpliwości skonsultujcie się z innym lekarzem.
może się zdarzyć tak, że krwiak się wchłonie.

mój bratanek miał krwiaka pod oczkiem- z brzegu noska.
lekarz zalecał wymrażanie go. jeździli więc z dzieckiem przez dwa lata co jakiś czas na wymrażanie. na szczęście po krwiaku nie ma śladu Smile
a było to prawdopodobnie genetyczne- jego mama jak była mała miała identycznego krwiaka w tym samym miejscu- jednak jej po jakimś czasie się wchłonął.

jednak tak jak mówię- wszystko należy konsultować z lekarzem. i słuchać jego zaleceń. w razie wątpliwości zasięgnąć rady innego lekarza.
no i obserwować maleństwo Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group