Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

krwawienie z odbytu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cypiska



Dołączył: 01 Lis 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 5:23 pm    Temat postu: krwawienie z odbytu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie biorę żadnych leków,nic mnie nie boli a od 3 dni mam krwawienia z odbytu przy wydalaniu.Co to u licha może być? Z góry dziękuję za odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sty 07, 2010 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jedyne co mi przychodzi do głowy to hemoroidy. ale te z reguły bardzo bolą.
jeśli nie przejdzie idź do lekarza bo to nie jest normalny objaw.

a może to nie krwawienie z odbytu tylko np. z przewodu pokarmowego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
małgosia3



Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Wto Lut 09, 2010 11:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli nie masz innych objawów to może naczynka masz popękane. Może wczesniej miałaś zaparcie i twardy kał podrażnił jelita
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
...zagubiona...



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 19, 2010 1:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam podobny problem. Dodam tylko na wstępie, że nigdy nie miałam podobnej sytuacji :O
Od kilku dni odczuwam silny ból w okolicach odbytu, ból jest na tyle silny, że bardzo utrudnia mi codzienne funkcjonowanie. Do tego zauważyłam przedwczoraj że wystaje mi z odbytu coś jakby obrzmiała żyłka. A wczoraj do tego wszystkiego doszło stałe, można powiedzieć dość intensywne krwawienie z odbytu. I to nie tylko podczas wypróżniania tylko cały czas Rolling Eyes
Bardzo proszę o radę, czy to hemoroidy? dodam tylko że mam dopiero 20 lat Rolling Eyes prowadzę dość aktywny tryb życia dtalego tym bardziej mnie to dziwi.
Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi Sad Do jakiego lekarza się zwrócić, albo chociaż jak póki co uśmierzyć ten ból domowymi środkami... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...zagubiona...
Wskazana wizyta u proktologa.Objawy wskazują na perforacje żylaków odbytu(ciągłe krwawienie)doraźne leczenie czopkami przeciw hemoroidom może nie przynieść rozwiązania problemy(można stosować przy sporadycznym krwawieniu i niewielkim)bez badania nie można ocenić na ile jest to problem poważny(należy się liczyć z badaniem jelita grubego)Proszę się udać do swojego lekarza I kontaktu który zdecyduje czy skierować do specjalisty(można się też udać do gastrologa,nawet prywatnie)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
...zagubiona...



Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 5:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź.
A więc bolało już na tyle, że udałam się do apteki i po prostu przedstawiłam problem farmaceutce. Ta poleciła mi Procto-hemolan i powiem szczerze, że już po pierwszej aplikacji jest o wiele lepiej. Ból ustał zupełnie i tak samo z krwawieniem - również zupełnie ustało. Pozostaje tylko ta wystająca żyłka Rolling Eyes

A chciałam tylko zapytać co może być powodem? Bo tak jak mówię jestem osobą młodą (20 lat) prowadzę aktywny tryb życia (uprawiam regularnie kilka sportów) do tego prowadzę rozsądną i zbilansowaną dietę, dlatego mnie to dziwi...

I chciałam jeszcze zapytać czy ta wystająca żyłka zagraża w jakiś sposób mojemu zdrowiu? Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group