Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kręgosłup - odcinek szyjny.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 9:26 pm    Temat postu: Kręgosłup - odcinek szyjny. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
W sierpniu 2009r. uległam wypadkowi drogowemu. Miałam wiele urazów między innymi otwarte złamanie kości podudzia, wstrząśnienie mózgu. Jednak od kilku miesięcy bolała mnie szyja, ból był specyficzny, bolała mnie także potylica. Szyja mi sztywniała i kiedy ją przechylałam to "strzelała" i wtedy, można powiedzieć, odczuwałam ulgę. Dzisiaj odebrałam wyniki rezonansu i chciałam się Was zapytać czy to coś niebezpiecznego tam jest napisane, czy same błahostki.

Wynik badania:


MR kręgosłupa szyjnego.

Uraz skrętny kręgosłupa szyjnego w 2009r. - dane z wywiadu.
Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa szyjnego.
Wielkość trzonów kręgów oraz przestrzeni międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa zachowana.
Dyskretne zwężenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej od C5 do C7.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez patologicznych sygnałów.

Przestrzeń C2-C3, C3-C4:
Brak radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego.

Przestrzeń C4-C5, C5-C6:
Dyskretne, obwodowe rozluźnienie pierścienia włóknistego modelujące od przodu worek oponowy bez spłycenia zachyłków bocznych.

Przestrzeń C6-C7:
Bez radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego.

Nierówne blaszki graniczne trzonu Th1 oraz fragmentarycznie widocznego kręgu Th2.

W dnie fragmentarycznie widocznej zatoki szczękowej lewej polipowate uwypuklenie błony śluzowej o wymiarach: 15 x 19 mm.


Bardzo mnie interesuje to "polipowate uwypuklenie", jakie czeka mnie w związku z tym leczenie ?
Mogę także napisać, że około pół roku temu przechodziłam, a raczej miałam podejrzenie, zapalenia zatok. Czy istnieje prawdopodobieństwo usunięcia polipa i jak taki zabieg wygląda?

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group