Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kregoslup-klopot

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bobuczek



Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Kwi 17, 2009 4:13 pm    Temat postu: Kregoslup-klopot Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dluzszego czasu boli mnie w prawym bku, przenosi sie bol w okolice kregoslupa, nawet siega posladkow.Zrobilem zdjecia kregoslupa i oto opis(nie bylem jeszcze u lekarza, wiec moze ktos mnie oswieci:))

BRAK SPOJENIA LUKU SEGMENTUS1 KOSCI KRZYZOWEJ.
SPLYCENIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZYLEDZWIOWEJ.
NIEZNACZNE KLINOWATE ZNIEKSZTALCENIE TRZONOW TH6 I TH7.
DROBNE OSTEOFITY NA KRAWEDZIACH POWIERZCHNI M-KREGOWYCH TRZONOW TH4-TH7 I L5.
GUZKI SCHMORLA W OBREBIE BLASZEKGRANICZNYCH TRZONOW L1-L4. OBRAZ RTG MOZE ODPOWIADAC PRZEBYTEJ W PORONNEJ FORMIE CHOROBIE SCHEUERMANA.
NIEZNACZNE ZWEZENIE TARCZY M-KREGOWEJ L5-S1Domyslam sie, ze te l, s itd, to odnosniki na zdj rtg,ale interesuje mnie tresc opisu.Co mi jest, ma dopiero 29 lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lili79



Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 18, 2009 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem po operacji, którą miałam 17 lat temu z powodu skoliozy. Obecnie
mam 30 lat. Odczuwam uporczywe bóle od lędźwi przez biodro w stronę nogi. Praktycznie co dzień jestem na Ketonalu.
Mam usztywniony niemal cały kręgosłup. Jedynie między L5-S1 mam dysk nie objęty rusztowaniem. Tam właśnie mnie boli. Na tomografie wyszło:
rozluźnienie pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego.

Czy ten opis świadczy o przepuklinie jądra... już się tracę w tych
pojęciach... Dokładniejszy byłby rezonans ale przez implanty ja nie mogę go przeprowadzić. Czy na Tomografie widać byłoby pęknięcie dysku..?? Ewentualna operacja na czym polega? Czy wszczepiają w takich wypadkach sztuczny dysk czy stabilizują ten odcinek? Napiszcie proszę jak wiecie coś na ten temat.

bobuczek Twój wynik świadczy o sporych zwyrodnieniach. Choroba SCHEUERMANA to tak zwana "kifoza dziecięca", Symbole C3-C7 oznaczają kręgi szyjne, Th1-TH12 kręgi piersiowe, L1-L5 kręgi lędźwiowe, S- kość tzw. ogonowa. Ciekawa jestem co Ci lekarz powie.. Miałaś robiony Tomograf czy rezonans?

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Camilla.76



Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 3:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Po prześwietleniu kręgosłupa szyjnego dostałam następujący opis zdjęcia:Prawostronna skolioza C z rotacją dookoła osi długiej.Zaostrzone krawędzie trzonów,stawy międzykręgowe i unkowertebralne.Lordoza wyrównana.Wysokość trzonów prawidłowa.Co to oznacza?Czy można wykonywać przy tym schorzeniu cięższe prace fizyczne?Z góry dziękuję za odpowiedż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monisiaczek



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 1:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej mam pytanie i chciała bym prosic o pomoc Smile moj brat ma 18 lat jest dobrze zbudowany i ma 191 cm wzrostu, gra w piłke nozna ale amatorsko. po przeswietleniu na opisie napisali mu ze ma odwrocona lordoze. niewiem o co chodzi ,czytałam o tym ale o odwróconej lordozie nigdzie nic nie znalazłam i zabardzo nie rozumiem. i chciałam prosic o rade gdzie sie z tym udac? i czy on bedzie musiał skonczyc z grą w piłke??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Lip 21, 2009 7:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Camilla.76
Opis wskazuje na zmiany skrzywienia kręgosłupa w prawą stronę z rotacją czyli trzon kręgu jest skręcony kierunku skrzywienia na wysokości kręgu lordozy szyjnej(brak określenia którego)Na zmiany zwyrodnieniowe, stawów unkowertebralnych,powstanie narośli kostnych bocznych powierzchni kręgów,może powodować objawy zespółu Barre-Lieou(bóle głowy,problemy z równowagą)Wskazane jest leczenie farmakologiczne i fizjoterapia w tym rehabilitację kręgosłupa.Nie mogę bez całości historii badań ocenić na ile jest wskazaniem do ograniczenia pracy fizycznej(mówimy o ciężkiej)

Dodano po 3 minutach:

monisiaczek
Opis wskazuje na wykrzywienie kręgosłupa w stronę przeciwną od brzucha(nie wiem jak duża opis nie wskazuje jak daleko posunieta i w jakim miejscu),jest to wskazaniem do rehabilitacji i fizjiterapii
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monisiaczek



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 3:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

carboczar dziekuje Smile a na opisie napisano tak:
Odwrócenie lordozy szyjnej ze szczytem na poziomieC4-C5 ze zwężeniem odpowiedniej tarczy miedzykręgowej. Zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawedziach trzonow kręgowych. czy ta faza jest juz zaawansowana? czy mozna to odwrocic? i czy powinien przestac grac bo może to tez szkodzi? zaobserwowałam taż ze zaczyna sie garbic, czy to jest efekt lordozy czy przy jego wzrosie co jest tak jakby normalna rzecz ze cziezko mu utrzymac głowe i pochyla ja do przodu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sro Lip 22, 2009 7:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monisiaczek
czyli problem dotyczy kręgów szyjnych(poprzednio nie zaznaczyłeś)Narośla wskazują na zmiany zwyrodnieniowe(trochę szybko w tak młodym wieku)Nie mogę ocenić na podstawie samego opisu ( bez zdjęcia i badania fizykalnego i wywiadu)na ile jest ta zmiana zaawansowana.Tu może się wypowiedzieć lekarz który ma możliwość wizualnej oceny.W moim przekonaniu tak jak zaznaczyłem poprzednio jest to wskazaniem do rehabilitacji i fizjiterapiiObawiam się że taki stan może się pogłębiać.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monisiaczek



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 9:52 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kolejki do dobrych specjalistów są duże i trzeba czekać, i chce zapytac czego powinien unikac w trybie życia? napewno fizycznej pracy tak? czy moze grac w piłkę nozną? bo to jego jedyna rozrywka poza komputerem w naszej okolicy tzn. na wsi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Liserso



Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 08, 2015 12:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiecie może kto prywatnie leczy skolioze w Poznaniu dobrze i w dobrej cenie? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group