Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kontuzja kolana

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
norbert



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Wrz 28, 2008 9:46 pm    Temat postu: Kontuzja kolana Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!

8 sierpnia na meczu piłki nożnej doznałem dość poważnego urazu kolana. Gwałtownie się zatrzymując stanąłem na krzywym kawałku boiska co w efekcie spowodowalo "wypadnięcie" kolana ze stawu i powrót spowrotem na swoje miejsce. Działo się to bardzo szybko, ale wyraźnie slysząłem jak coś w tym kolanie strzeliło. Udałem się więc do szpitala rejonowego, co jednak było błędem, gdyż włożyli mi nogę w gips. Po 3 tygodniach tej samej diagnozy czyli "prawdopodobnie uszkodzona łąkotka" udałem się na USG i po tym USG skierowałem się do lekarza prywatnie. Powiedział mi że łąkotka jest stluczona a wiązadło raczej zerwane i konieczna będzie operacja. W tym momencie jestem w fazie ustalania terminu rezonansu magnetycznego jednak chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej. Dodam, że mam 16 lat i w piłkę gram wyczynowo.
Tutaj jest wynik badania USG:
[img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91099e724763fca6.html[/img]
Moje pytanie brzmi: Czy już w tej chwili można powiedzieć że konieczna będzie operacja kolana?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nicolaczek



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 29, 2008 7:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytaj te tematy:

http://www.biomedical.pl/forum/problemy-z-kolanem-vt8815.html

http://www.biomedical.pl/forum/1-vt8349.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem:).

Ps. Nie trać wiary jesteś młody! Pozdro!Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
norbert



Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 30, 2008 5:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy to prawda że z rekontrukcją wiązadeł czeka się do 21 roku życia. Tj kiedy przestaje się rosnąć? Bo mój kolega też ma zerwane wiązadło i miał uszkodzoną łąkotke. MIał już artrokopie na łąkotke, ale lekarz powiedział mu że z rekonstrukcją wiązadeł czeka się do momentu w którym przestaje się rosnąć czyli do 21 roku życia. Ja natomiast byłem prywatnie u lekarza i powiedział że mogą zrobić taką operację za 8000zł. W tym momencie nie wiem czy bede musiał czekac czy jest taka szansa że zrobią mi ją w najbliższym terminie (patrz. pół roku) :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nicolaczek



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 07, 2008 7:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja nic takiego nie słyszałam, że trzeba czekać do 21go roku życia. Zresztą gdzieś na tym forum wyczytałam, że wiek pacjenta nie ma żadnego znaczenia dla rekonstrukcji. Jednak nie jestem lekarzem, więc na 100% ci nie powiem, najlepiej spytaj specjalisty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group