Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kontrast podany poza żyłą.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Locust



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:24 pm    Temat postu: Kontrast podany poza żyłą. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Sprowadza mnie tutaj następujący problem. Miałem dzisiaj urografię. Podano mi kontrast (Ultravist dwie ampułki). Po chwili okazało się, że kontrast podany jest poza żyłą efektem czego była spora bania w okolicy łokcia, a raczej tuż przed. Mineło 12 godzin od tej sytuacji a ręka jest bardziej obrzmiała. Widoczne jest opuchnięcie również poniżej łokcia. Lekarz zapewniał mnie że to się wchłonie po jakimś czasie - mam stosować altacet. Poza ogromnym dyskomfortem i lekką obawą nic mi fizycznie nie dolega.

Czy coś mi grozi? Jak temu zaradzić? Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Locust Nic się nie stanie.Niestety tylko okłady a na noc proszę stosować Altacet żel
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Locust



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za szybką odpowiedź. A co w sytuacji gdy to "coś" będzie się powiększać? I tak już wyglądam jak popeye Wink)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Locust
Jeśli nie będzie wzrastać opuchlizna nie ma problemu w przeciwnym razie(również jak ręka zacznie zmieniać kolor )należy udać się do lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Locust



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 16, 2010 11:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group