Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kłopoty ze złapaniem ostrości wzroku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
akoszka

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 2:59 pm    Temat postu: Kłopoty ze złapaniem ostrości wzroku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dot. wzroku. Od lat noszę okulary (nieduża wada na minusie + astygmatyzm). Od niedawna zauważyłam, że głównie po tym, jak wstaje od komputera po długim wpatrywaniu się w monitor, mam kłopoty ze złapaniem ostrości wzroku. Obraz mi się rozmazuje. Co to może być? Zwykłe przemęczenie?

Dodam, że monitor stoi niestety zbyt blisko oczy i nie mam możliwości odsunąć się od niego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kura_domowa

PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Coś mi się wydaje, że Twoje kłopoty za złapaniem ostrości wzroku mogą być spowodowane po prostu pogłębieniem się wady. Zbyt długie i zbyt bliskie siedzenie przed monitorem komputera mogło z powodzeniem pogorszyć Twój wzrok. A jak nie masz okularów z antyrefleksem to już w ogóle. Najlepiej będzie jak pójdziesz po prostu do okulisty. On stwierdzi czy to tylko przemęczenie, czy faktycznie widzisz trochę gorzej.
Powrót do góry
klemir

PostWysłany: Sro Wrz 21, 2016 8:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też tak mam ale od tego że za duzo przy komputerze siedzę
Powrót do góry
Shark17

PostWysłany: Pią Paź 21, 2016 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przecież teraz są takie monitory i można tak ustawić ich parametry, że oczy się nie psują od samego patrzenia w ekran ..
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1