Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kłopoty z wątrobą

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jwojss



Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 8:08 pm    Temat postu: Kłopoty z wątrobą Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początku tego roku(20.2.2008) prawdopodobnie dostałem zapalenia wątroby.
Pierwsze badanie krwi i moczy wykazało miedzy innymi:
-próby wątrobowe 10 razy większe niż górna granica normy
-obecność w moczu bilirubiny

po 3 tygodniach od zachorowania większość objawy ustąpiła. Jeszcze przez 2-3
miesięcy męczyły mnie biegunki no i do tej pory mam rozjaśniony kał i częste przelewanie w jelitach.
Akurat po ustąpieniu objawów zostałem skierowany do szpitala i na badania HBSag i usg jamy brzusznej. W szpitalu lekarze powiedzieli mi ze to nie jest sprawa dla oddziału zakaźnego ponieważ „HBSag i usg” wyszły dobrze. Później jeszcze zostałem skierowany na badanie na żółtaczkę typu C i parę razy na próby wątrobowe i bilirubinę całkowitą wszystkie wyszły dobrze. Lekarze upierają się ze to była żółtaczka typu A choć niemiałem żadnych badań w tym kierunku wykonywanych (bo nie są refundowane). Hepatolog prywatny powiedział to samo.

W związku z moją malutką historią mam pytanie czy drążyć ten temat? czy mam potraktować poważnie odbarwiony kał.

Proszę o radę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
k.kwasniewska



Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 2:30 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej Smile po tym rzekomym zapaleniu wątroby brałeś jakieś leki? Część leków wspomagających pracę i odbudowę wątroby wywołuje przewlekłe biegunki. Działa tak np. Cholestil (nie zawsze, ale bardzo często). Jeżeli brałeś tego typu leki, to nie ma się co przejmować - po jakimś czasie wszystko powinno wrócić do normy Smile ale na wszelki wypadek badaj sobie raz na jakiś czas poziom bilirubiny we krwi i rób próby wątrobowe. Z tego co piszesz wątroba już działa ładnie, ale lepiej dmuchać na zimne Smile

pozdrawiam i trzymaj się.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group