Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kłopoty z pamięcią

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomiszon



Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 24, 2006 11:21 pm    Temat postu: Kłopoty z pamięcią Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam się uprzejmie Smile

W zasadzie temat który wpisałem jest może trochę zbyt poważny - problem, którym się chcę podzielić, dotyka bardzo wielu ludzi i jest czyms powszechnym, chodzi mianowicie o kłopoty z pamięcią krótkotrwałą, czyli klasyczne roztargnienie (pocieszam się tym, że jest to podobno przynależne naukowcom)

Na pewno wielu z Was zna te sytuacje - kładziecie gdzieś jakiś ważny przedmiot (klucze, komórkę, kostkę od gitary:)) i 30 sekund później nie macie pojęcia gdzie on do jasnej cholipy jest. odpowiadacie na pytania zadawane przez innych, nawet nie przyswoiwszy ich treści (-Tomek, zjesz fasolkę? -Tak. ... - To znaczy nie, nie zjem!) Dostajecie smsa, i zanim zdążycie na niego odpowiedzieć, zajmiecie się czymś innym i przypominacie sobie po pół godzinie. itepe, itede...

Ostatnio po raz kolejny wywołuje to moje roztargnienie we mnie i w innych negatywne emocje, i mówię sobie, że trzeba coś z tym zrobić. na pewno jest to kwestia koncentracji, ćwiczeń, ale nawet o ćwiczeniach jestem gotów zapominać.

Czy macie, albo widzieliście gdzieś na to jakieś sposoby, triki? byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

PS o wiele łatwiej pisze się o swoich problemach w liczbie mnogiej drugiej osoby Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 12:43 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No kurczę, ja też mam coś takiego, ale od jakiegos czasu troszkę poprawiła się sytuacja z pamięcią u mnie.

Kładę jakąś kartkę gdzieś...no i wiadomo, szukam jej dwa tygodnie. Wink

Ale wydaje mi się, że to kwestia koncetracji, skupienia, życia bez nerwów, spokoju. Jeśli mam na głowie kilka rzeczy, to naprawdę nie wiem gdzie co kładę. Jestem wtedy roztargniona i zamotana. Zapominam. Czuję się czasami jak 80-letnia babcia, choć jeszcze mi daleko Very Happy

Może trzeba więcej czasu sobie poświęcić ? Może więcej opanowania i równowagi.

Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 25, 2006 1:39 pm    Temat postu: organizacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się abyś znalazł skuteczny sposób na poprawę zapamiętywania tego, co uważasz jako mało ważne.
Jedynym wyjściem jest zorganizowanie sobie tak życia, abyś robiąc coś mimowolnie odkładał przedmiot na swoje miejsce. Czyli cały ten bałagan musisz uporządkować.
Klucze to tu, potrfel tam, a komórka...
Jak u ciebie ze zdolnością koncentracji?
Jej brak, może być przyczyną twoich kłopotów.
A to już można wytrenować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 29, 2006 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam to samo i to chyba faktycznie kwestia koncentracji, z która niestety u mnie niezbyt dobrze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Method99



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin/Sieradz
PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na lepsza pamiec i koncentracje polecam GinkoPrim. To sa takie zielone tabletki Wink pzdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sirkamelot



Dołączył: 17 Kwi 2006
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lip 31, 2006 11:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Method99 napisał:
Na lepsza pamiec i koncentracje polecam GinkoPrim. To sa takie zielone tabletki Wink pzdr.


Wiesz, na pamięć i lepszą koncentrację brałem i nadal biorę różne tabletki, i szczerze mówiąc, wielkiej poprawy u siebie nie zauważyłem. Na pewno coś się poprawiło, jestem trochę spokojniejszy niż wcześniej, ale to może być następstwo dorastania. Z wiekiem inaczej patrzę na życie i sprawy, które mnie dotyczą. Także tego spokoju nie zawdzięczam tabletkom, chyba Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Method99



Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 47

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin/Sieradz
PostWysłany: Wto Sie 01, 2006 12:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

sirkamelot napisał:
Method99 napisał:
Na lepsza pamiec i koncentracje polecam GinkoPrim. To sa takie zielone tabletki Wink pzdr.


Wiesz, na pamięć i lepszą koncentrację brałem i nadal biorę różne tabletki, i szczerze mówiąc, wielkiej poprawy u siebie nie zauważyłem. Na pewno coś się poprawiło, jestem trochę spokojniejszy niż wcześniej, ale to może być następstwo dorastania. Z wiekiem inaczej patrzę na życie i sprawy, które mnie dotyczą. Także tego spokoju nie zawdzięczam tabletkom, chyba Wink

Mozliwe ze to nie dzieki tabletkom Wink a i orzechy bym ci tez polecil...no ale skoro brales tyle tabsow i malo ci pomoglo to nie wiem Razz Moze z wiekiem sie ustabilizuje to wszystko Wink ....byle do 40 stki po potem juz tylko gorzej heeh Razz Razz pzdr Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agusia39



Dołączył: 03 Paź 2006
Posty: 780

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 05, 2006 10:32 am    Temat postu: Re: Kłopoty z pamięcią Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tomiszon

proponuje sobie to zwyczajnie zapisywac a jednoczesnie cwiczyc pamiec np-czytajac jakies wierszyki i próbowac zapamietac - z czasem bedzie coraz lepiej.Możesz równiez pobrac ogólnie dostepne tabletki na poprawe koncentracji - jest tego sporo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group