Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kilka pytan dotyczacych Laci bios femina

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Paź 26, 2007 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
sprobuje sama cos wymodzic

na pewno Ci się uda Wink

Dominika156AR napisał:
jak dlugo szczepy bakterii w nim zawarte utrzymuja sie w pochwie???

no zaczęłam szperać i okazało się, że się sieknęłam w poprzedniej wypowiedzi (ale już poprawiłam Razz). znalazłam informację, że niektóre szczepy pozostają max 5dni w pochwie - tyle, że po tych 5ciu dniach wykryto je u 2óch kobiet z 5ciu, więc marniutko a lactobacillus rhamnosus GR-1 i lactobacillus reuteri RC-14 (te z lf) do 19 dni! z tym że tam było trochę dziwnie napisane i były w jakiś sposób pogrupowane kobiety i wykrywanie odbywało się po przyjęciu bakterii 3 dni pod rząd. po 3ech dniach od podania tylko w jednej grupie był jeden szczep bakterii a w późniejszych dniach już zero, a w reszcie grup oba szczepy kilka do 19stu dni. z kolei u mnie na zajeciach z bakterii kwasu mlekowego i probiotyków mówili, ze trzeba je przyjmować regularnie, żeby wywierały efekt terapeutyczny. ale wydaje mi się, że to bardzo zależy od trybu życia, ewentualnych zaburzeń hormonalnych (np. niedoboru estrogenów), diety itd. ciężko więc wyczuć, jak długo pozostają u każdej z nas. jeszcze podrzuciłam Ci tego linka, co wrotka podała na pw, może rzeczywiście tam coś więcej wiedzą Smile

no i wydaje mi się, że to nie przesada... tzn. moze po prostu miej osobny ręcznik do higieny intymnej, niekoniecznie muszą to być papierowe a reszta to taka normalka w sumie. wykluczenie cukru ma przede wszystkim wpływ w pierwszym etapie leczenia i w przypadku grzybic przewodu pokarmowego ale wydaje mi się, że nie ma co aż tak bardzo wariować Wink
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wrotka



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 2:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Część dziewczyn jest za tym, żeby stosować papierowe ręczniki, może to i jest jakieś wyjście, ale chyba tylko jak się jest w czasie choroby, bo jak nie, to osobny ręcznik do higieny powinien wystarczyć.
Fajnie emilka, że znalazłaś takie szczegółowe dane na temat tych szczepów i utrzymywania się ich w pochwie, ale tam praktycznie patrząc, to przez cały dzień w jakiś tam sposób niszczymy naszą florę bakteryjną, głównie przez mycie, więc dlatego taka dzienna dawka lacibios femina jest najodpowiedniejsza żeby mieć wszystko pod kontrolą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 1:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi Smile Sa mi bardzo przydatne. A czy Laci Bios ma zly wplyw na watrobe?? ja naleze do osob ktore w zasadzie WOGOLE nie stosuja lekow(czasem przeciwbolowe no i jak sie przypeta jakies przeziebienie to czasem cos na goraczke), i jestem zdecydowana przeciwniczka antybiotkow. Dlatego jestem ciekawa jaki wplyw na watrobe ma Laci, poniewaz jakby nie patrzac biore go codzienie i to od dobrych kilku miesiecy. Ogolnie probiotyki tez maja taki nie korzystny wplyw na watrobe niz zwylke leki?? czy sa mniej szkodliwe?



A co do tych recznikow to w moim przypadku lepsze sa papierowe bonie mieszka sama, dziele dom z 5 innych lokatorow i czesto sie zdarzalo ze poprostu ktos nie swiadomie korzystal z mojego recznika.. A mnie (tak jak juz wspominalam powyzej) nie wiele potrzeba zeby cos zlapac.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 3:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dominika156AR napisał:
A czy Laci Bios ma zly wplyw na watrobe??

zaskoczyło mnie Twoje pytanie szczerze mówiąc Very Happy na pewno lf nie ma negatywnego wpływu na wątrobę. jak już to bardziej pozytywny. ogólnie probiotyki mają działanie przeciwnowotworowe i wspierają funkcje odtruwające wątroby, z tym, ze lf chroni przewód pokarmowy ale przede wszystkim układ moczowo-płciowy. w każdym razie, to nie jest lek tylko suplement i dla wątroby nie stanowi żadnego zagrożenia Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wrotka



Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 11:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Popieram emilkę, lacibios femina nie bdzie miał negatywnego wpływu na wątrobę, bo to bakterie kwasu mlekowego, to nie lek, którego jakies składniki mogą sie gdzieś odkladać i później nam szkodzić. Bez problemowo i bezstresowo można go brać.
A z tym ręcznikiem, to faktycznie lepiej, skoro tyle osób mieszka, tylko wybieraj coś dobrego, żeby nie pyliło, bo jak zostana jakieś drobinki papieru zostaną, to beda dobrym podkladem do rozwoju infekcji, w koncu papier to celuloza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 4:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie tej probki na wymaz a konkretniej samego wymazu. Bylam dzisiaj w laboratorium, oddalam probke, a na karteczce do niej dolaczonej napisalam ladnie "BIOCENOZA POCHWY" ta babka rozwinela karteczke i powiedziala ze oni nie robia Biocenozy, ale robia badanie pod katem bakteri i drozdzakopodobnych syfow (nie wiedzialam jak to nazwac Wink ) troche mnie to zdziwilo ale ok. Jak myslicie po tym badaniu chyba tez bede mogla wywnioskowac czy wszystko ok nie?? Mam nadzieje ze nie dostane takiego wyniku z ktory bede sie musiala udac do lekarza, nie nawidze tego nic nie znaczacego dla mnie i zawilego belkotu na tych swistkach Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 5:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robią posiew w kierunku bakterii i grzybów. a o to głównie chodzi, więc spoko Wink chociaż dziwne, że nie robią tego badania.. może u nich sie to nazywa "czystość pochwy"? no nic. zobaczymy, jak dostaniesz wyniki, co tam określone będzie Smile jakbyś miała problem z interpretacją, to pisz.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2007 5:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok, dziekuje Smile napewno napisze jakbym miala jakies watpliwosci, ale to dopiero za tydzien.. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 5:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dostalam dzisiaj wyniki... Ta kartka jest prawie pusta Rolling Eyes Ostatnio (ale to w innym laboratorium) to takie wszystko dokladne dostalam, Biocenoza cala ladnie opisana a na tej kartce pisze tylko tyle.

WYNIKI:

- FIZJOLOGICZNA FLORA BAKTERYJNA (1)
- W PREPARACIE NIE STWIERDZONO OBECNOSCI KOMOREK "CLUE CELLIS" (2)

Co to ma byc??
Komentarza rowniez brak Rolling Eyes Wszystko jest dobrze?? Emilko ratuj Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Lis 23, 2007 6:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a co oznacza to (1) i (2)?

w każdym razie jest dobrze Smile
fizjologiczna flora bakteryjna to bakterie lactobacillus, więc powinna być i powinno ich być jak najwięcej
clue cells to są komórki jeżowe (czyli nabłonek pokryty bakteriami) i jak są obecne, to świadczy to o zakażeniu bakteryjnym. ale ich nie ma, więc pozytywnie.

ale strasznie mało dokładne to badanie Confused
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group