Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kiedy pierwsza wizyta u stomatologa?

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 1:02 pm    Temat postu: Kiedy pierwsza wizyta u stomatologa? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie, kiedy powinno się iść z dzieckiem pierwszy raz na wizytę kontrolną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 5:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno na taki podstawowy przeglad to juz w wieku ok, 3 lat, jak ma wszystkie zabki. juz od malego powinno sie przyzwyczajac malucha do widoku p.stomatolog, i tych wszystkich "sprzetow" zeby przy nast. wizycie czul sie bezpiecznie Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój maluch ma 2,5 roku i się przymierzam do tego stomatologa, ale nie wiem jak zareaguje i czy usiedzi na fotelu. Pewnie nie będzie chciał otworzyć buzi Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Sty 19, 2009 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

napewno tak bedzie. kazde dziecko tak reaguje. moja przyjaciolka ma tez 2,5 letnia core i juz były u dentysty. 1wszy raz - faktycznie nie byl najlepszy, mała bała sie wszystkiego co tam sie znajduje ,mimo tego ze mama była obok. ale jakos buziaka otworzyla i na tym byl koniec Razz
napewno 4latek wiecej rozumie ale 2,5letnie tez juz trzeba zbadac Wink tzn uzebienie i czy nie ma ubytkow Cool sproboj sie przejsc. co Ci szkodzi. raz,drugi i moze przywyknie Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barbara123



Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 16

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 09, 2009 5:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to z pewnością dobry wiek na 1 wizytę u stomatologa. najlepiej by nie była to taka wizyta,że pani dr będzie jej np. borować ząbek a tylko w formie zapoznania się z gabinetem, by usiadła na fotelu, otworzyła buzię i tyle. Dobrze do tego celu wybrać cierpliwego stomatologa. Można też malucha zabrać przy okazji swojej wizyty. Mój 4 latek przy borowaniu był dzielny jak lew i takiego dostał do pokolorowania, ale później, gdy był starszy było trudniej!

Dodano po 2 minutach:

Och sory, z chłopca zrobiłam dziewczynkę Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lut 10, 2009 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsza wizyta u stomatologa powinna się odbyć, gdy pojawią się u malucha wszystkie ząbki.

Chyba, że coś zaczyna się dziać, no to należy wybrać się wcześniej.

Trzeba tez pamiętać, o codziennym myciu ząbków, co powinno mieć miejsce już od chwili pojawienia się pierwszego ząbka. Żeby później nie było tragedii, że małemu dziecku trzeba wyrwać ząbki, albo zalapisować, bo tak są przez próchnicę zaatakowane...
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o mycie ząbków, to oczywiście myjemy. Najpierw synuś sam szczotkuje a potem ja jeszcze poprawiam, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok. Gorzej jest z płukaniem zębów, pastę wypluwa, ale nie chce płukać wodą, bo ją połyka zamiast wypluwać.

Z tym cierpliwym stomatologiem to może być gorzej. Ja ze swojego stomatologa jestem bardzo zadowolona, ale gabinet nie jest taki super przyjazny jeśli chodzi o małe dzieci, nie ma kolorowych plakatów ani zabawek. Muszę poszukać tam, gdzie mają w ofercie specjalne wizyty adaptacyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffi



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Lut 15, 2009 10:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A co dokładnie robi stomatolog na takiej pierwszej wizycie ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dobra_wróżka



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 46

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co czytałam, to robi przegląd ząbków, czy wszystko jest ok i edukuje rodziców jak pielęgnować zęby dziecka, jak powinna wyglądać dieta dziecka, żeby zapobiegać próchnicy.
Cały problem w tym, żeby dziecko usiadło na fotelu i otworzyło buzię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
daffi



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 58

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 11:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm.........niby nic to otwarcie buzi,a jednak Laughing A jeśli mleczak ma próchnice ,to jakie wygląda dalsze leczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group