Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

karmienie piersią a zaparcia i hemoridy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niuniek.b



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 12:12 am    Temat postu: karmienie piersią a zaparcia i hemoridy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochane - poradźcie coć...Miesiąc przed porodem pokazał mi się mały hemoroid. Potem po porodzie, a własciwie cc - dostałam okropnych zaparć. jak jestem raz na tydzień na muszli to wszystko, a ile muszę się namęczyć. A później tak jakby mnie kto rozerwał. Na papierze pojawiły się ślady krwi. Staram się pić dużo wody, jeść jogurty no i piję te nieszczęsne soki jabłkowe na zwiększenie laktacji (co daje raczej wymierny efekt)...Czy po jabłkach można mieć zaparcia?
Co mogę ewentualnie zażyć, żeby sobie pomóc a przy tym nie zrobić krzywdy maluszkowi? Staram się co drugi dzień jeść po pięć suszonych śliwek (tych co się daje na kompot wigilijny) ostatnio mi pomogło, ale małemu okruszkowi też, po każdym posiłku brudna pieluszka. Czy w związku z karmieniem piersią mogę użyć maści albo jakiegoś czopka na hemoroidy? No i czy to prawda, że lepiej jest jeśli taki hemoroid sam pęknie? Nie chciałabym iść do lekarza - kurcze - ginekolog to problem a dopiero badanie przez odbyt Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj wiem co to znaczy. JA miałam poród naturalny do skurczy partych a i tak skończyło się cesarką. Efekt taki ,że jak wróciłam do domu to każde wypróżnienie kończyło się prawie płaczem. Okropny ból i zero w muszli. Coś okropnego. Lekarz polecił mi bezpieczne czopki hemorectal. Bodajże 7zł opakowanie. Zużyłam niecałe dwa i poprawa niesamowita. Nic nie boli, cudna sprawa. Polecam gorąco. Na pewno pomoże. Teraz juz nie mam problemu
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niuniek.b



Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odpowiedźSmile Czy takie czopki tzn. ich skład może jakoś przeniknąć do pokarmu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie . Są to bezpieczne czopki. Podczas ściągania szwów lekarz ginekolog mi je polecił.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group