Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

kamica cystynowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pol12525



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierpc
PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 9:27 pm    Temat postu: kamica cystynowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim choruje od dawna na kamienicę cystynową która jest bardzo rzadko spotkana u nas w Polsce .Kamica objawiła się jak mniałam 3 latka jako dziecko wysikałam kamieni i mniałam operacje na dwie nerki .I się zaczęło przeszłam 2 operacje pnl . I jeszcze tego życia wysikam kamieni troszkę .Miałam dużo operacji otwarte .Ostanio mniałam jak niałam lat 17 lat była to operacja otwarta trwała jak zawsze 8 godzin .Piszę tu wszystko skrócie bo popisać tą chorobowe bym powstała książka Smile .Biorę leki takie jak Litocid ,captorpirl ,captimer , wiatamina b 6 .Witamina b6 jest ważna przy tych chorobach .Teraz mam już 19 lat i mam mieć operację znów .Powiem szczerzę jak mniałam juz 18 lat nikt nie i chciała sie podjąć tego leczenia tej chorobie .Byłam chyba u 3 lekarzy bardzo znanych polecił i nnego teraz on mnie leczy leczę się w Warszawie w szpitalu wojskowym .Może ktos zna nowe leki na tą kamicę .Sama nie wiem czy te pomagają .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alwygoda



Dołączył: 22 Paź 2015
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Paź 22, 2015 2:31 pm    Temat postu: pomocy ! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

mój narzeczony zmaga się z kamicą cystynową od kilkunastu lat, do tej pory nie udało nam się trafić do lekarza który byłby w stanie zaproponować skuteczne leczenie. Niestety każdego roku min 2razy jesteśmy w szpitalu na bolesnym usuwaniu kamieni. Czy mogłabyś podać nazwisko lekarza u którego się leczysz? czy masz konkretne info/zalecenia jak walczyć z tą odmianą kamicy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kunegundzia



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 13, 2016 2:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kamica cystynowa to choroba wrodzona, która polega na złym wchłanianiu w nerkach cystyny, która zastaje wydalana razem z moczem. Nie orientuję się czy na rynku są jakieś nowe leki, ale z tego co wiem można też złagodzić objawy kamicy cystynowej stosując odpowiednia dietę.

Do produktów, ubogich w cystynę należą mleko, przetwory mleczne i produkty roślinne. Powinno się też ograniczyć jedzenie mięsa, bo wpływa to na utrzymanie odpowiedniego pH moczu. Należy też znacznie zwiększyć ilość wypijanych płynów. Oczywiście w granicach możliwości, ale gdzieś słyszałam, że przy kamicy cystynowej powinno się wypijać nawet 6 l płynów na dobę...no i pić też najlepiej w nocy.

Ale zaznaczam, że nie jestem lekarzem i wszystkie zmiany diety powinieneś konsultować z lekarzem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fabirudi



Dołączył: 07 Gru 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 07, 2017 1:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rafaelo223we



Dołączył: 03 Maj 2018
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 03, 2018 12:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigdy w moim życiu nie słyszałem o takim czymś jak kamica cystenowej

________________________________________
sejf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pol12525



Dołączył: 03 Mar 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sierpc
PostWysłany: Pią Gru 14, 2018 4:29 pm    Temat postu: kamicaa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest dostępna ta strona

Dodano po 56 sekundach:

hej

Dodano po 2 minutach:

alwygoda dostępna jest ta strona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Urologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group