Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jasnobrązowe przebarwienie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KR7



Dołączył: 11 Paź 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Paź 11, 2019 11:47 am    Temat postu: Jasnobrązowe przebarwienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam w sierpniu spędziłem parę godzin na słońcu podczas jazdy na rowerze opaliłem głównie plecy ale zauważyłem że na przedramieniu mam takie > https://zapodaj.net/d5e5659c8b2fe.jpg.html przebarwienie, do tej pory nie myślałem o tym ale wczoraj przypadkowo widziałem reklamę o czerniaku i jak to u mnie zaczęła się panika (niestety tak już mam) ma kolor jasnobrązowy jest całkowicie płaska (nie czuć jej pod palcem) od sierpnia nie zmieniła koloru ani rozmiaru. Mam się tym martwić czy to zwykłe przebarwienie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 14, 2019 9:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może to nic groźnego jednak dla własnego spokoju zgłoś się do lekarza rodzinnego. Po co snuć domysły lepiej się upewnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KR7



Dołączył: 11 Paź 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 14, 2019 1:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a tobie na co to wygląda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 15, 2019 10:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na nadmierną ilości słońca, nasza skóra nie wie już jak reagować, a więc produkuje nadmierną ilość melaniny, dlatego potem zostają takie przebarwienia,które w dodatku mają tendencję do ciemnienia wraz z upływem czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group