Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Jaskra / zaćma- zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 3:45 pm    Temat postu: Jaskra / zaćma- zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mojej babci lekarze podejrzewają jaskrę. Czy ktoś z Was choruje na tę chorobę? Wiecie może jakie są najskuteczniejsze metod leczenia? Czekam na odpowiedź.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 10, 2007 4:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem za wiele moja mama choruje na jaskre zreszta tesciowa i babcia meza tez.Wiem tyle ze trzeba bardzo przestrzegac godzin i ilosci przyjmowania kropli bo nieleczona jaskra moze zakonczyc sie slepota.Wiec pilnuj babcie, jesli okaze sie to jaskra zeby przjmowala zalecane leki a wszystko bedzie dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LeSik



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 8:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najskuteczniejsza jest szybka operacja. To jest najlepsze rozwiązania. Jeżeli teraz przyjmujesz leki najważniejsze jest regularne badanie wartości ciśnienia śródgałkowego, nie powinno ono przekraczać 21 jednostek. Wtedy będzie wiadomo czy leczenie kropelkami jest skuteczne. W zasadzie to każda osoba chora na jaskre powinna trafić na oddział okulistyczny i poddać się wszystkim badaniom. Jaskra zmniejsza pole widzenia uszkadzając nerw wzrokowy prowadząc do ślepoty. Choroba jest nieuleczalna. Można ją jedynie zahamować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mbru



Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 6
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Bydgoszcz
PostWysłany: Sob Mar 20, 2010 7:43 pm    Temat postu: Operacyjne leczenie zaćmy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam

Mój Tata ma 68 lat i wykryto u niego zaćmę. Jak wygląda operacyjne leczenie zaćmy, pobyt w szpitalu i rekonwalescencja (dojście do stanu z przed operacji)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
frescatio



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 31, 2011 12:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Operacja na chwilę obecną bardziej przypomina zabieg, praktycznie tego samego dnia można już wrócić do domu. Moja siostra mimo młodego wieku (30 lat) miała taki zabieg. Wiadomo, że najważniejsze jest to, by dobry specjalista przeprowadził zabieg, a na drugim miejscu jest dobór soczewek. Jest teraz tyle rodzajów, ze potrzeba też je dobrze dobrać. Wtedy praktycznie nie odczuwa się żadnego dyskomfortu, tyle przynajmniej wiem z opowieści:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
andzia-79



Dołączył: 23 Kwi 2013
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Cze 25, 2013 3:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w zeszłym roku okulista podejrzewał u mnie jaskrę. powiedział, że mam po 8 miesiacach powtórzyć badania, żeby to potwierdzic. wypadałoby żebym poszła teraz, ale zgubiłam kartkę które badania na jaskrę sie robi. wie ktos moze jak sie nazywają te badania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jenga



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 06, 2017 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odświeżam temat, bo nie chce zakładać niepotrzebnie kolejnego. Ja mam pytanie odnośnie zaćmy. Moja babcia na nią choruje i usłyszała, że zabieg będzie mieć za 2 lata. Osoby, które wiedzą co to zaćma, zdają sobie sprawę, że nie może ona tyle czekać. Czytałm w necie, że warto zapisać się na zabieg w Czechach. Ktoś coś może doradzić i powiedzieć na ten temat?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yaska



Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 69

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 31, 2017 1:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Metody leczenia są rózne, dobierane indywidualnie do każdego przypadku, farmakologiczne, laserowe i chirurgiczne. Nie da się ot tak powiedzieć, że u Twojej babci trzeba zrobić operacje albo że spokojnie lekami się da. Najlepiej udać się do lekarza, przebadać i sprawdzić. Proponuję ośrodek okulistyki klinicznej we Wrocławiu, mają bardzo dobrych specjalistów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kiniak



Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 10, 2018 6:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy Twoja babcia ma cukrzycę ? Bo u mojej to schorzenie rozwinęło się właśnie w wyniku podwyższonego poziomu cukru w organizmie http://www.voigtmedica.pl/blog/operacja-zacmy-cukrzycy/. Na szczęście nie stanowi to przeciwskazania do podjęcia leczenia i przeprowadzenia operacji. Czytałam , ze w Voigtmedica warto wykonac taką operację, mają świetnej klasy specjalistów i sprzęt a przede wszystkim ogromne doświadczenie w tym temacie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
borneo



Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2018 10:22 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka, że na operację zaćmy w polskim szpitalu trzeba czekac nawet kilka lat. Nie wspomnę już, ile to kosztuje prywatnie... Kompletnie nie na kieszeń polskiego emeryta. Czytałam o zabiegach w klinice w czeskim Cieszynie - http://lepiejzobacz.cz/ . Są w pełni refundowane przez NFZ, bez pośredników, jest możliwość wyboru pakietu zabiegowego. I co ważne – termin zabiegu jest wyznaczany na ok. 2 tygodnie od kwalifikacji. Wato poczytać o tym więcej. Wpiszcie sobie w Google stronę Lepiejzobacz.cz, a tam jest wszystko o takich zabiegach w Czechach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group